Pokud totiž jde o takzvanou Hostýnskou magistrálu, ta ještě podle provozovatele Ski areálu Troják Jakuba Juračky není v ideální kondici.

„Sněhu je na její úpravu stále málo. Navíc je pod ním led, je to nebezpečné," varoval běžkaře provozovatel areálu na Trojáku.

Sjezdovky jsou oproti tomu dobře připravené, místy jsou na nich až dva metry sněhu. „Dosněžili jsme, rozhrneme, nachystáme a budeme čekat na počasí. Snad lidi přijedou," přeje si Jakub Juračka.

Spokojeni jsou také provozovatelé ostatních areálů ve Zlínském kraji. „Připadlo asi deset centimetrů prašanu. Otevřené bude všechno, sjezdovky jsou v perfektním stavu. Záleží na sluníčku, kolik přijede lidí," řekl za areál na Kohútce v Javorníkách Miroslav Maczko. Běžkaři tam mohou vyrazit na upravenou trasu z Kohútka – Kasárna – Slovensko.

Noční sněžení potěšilo i provozovatele Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Valašsku.

„Na sjezdovkách máme přes 40 centimetrů sněhu a podle předpovědi počasí se můžeme o víkendu těšit na příjemné zimní počasí bez extrémních mrazů, což je ideální," řekl šéf areálu Luboš Sušila. V neděli se navíc na sjezdovce Horal konají dětské závody ve slalomu. Ve Velkých Karlovicích je také upraveno zhruba 40 kilometrů tras pro běžkaře.

Jejich častým cílem bývají i Pustevny v Beskydech. Podle webu střediska jsou upravené standardní běžecké tratě i stopy na Radhošť a Martiňák. Sjízdný je i okruh kolem Zmrzlého. Hlavním lákadlem tam však stále jsou ledové sochy. Ve dvou stanech si návštěvníci mohou prohlédnout podmořský svět i svět brouků tak, jak je viděli sochaři.

O víkendu je připraven i doprovodný program. Díky příznivým sněhovým podmínkám se lyžuje i v nižších polohách, například ve Stupavě, Osvětimanech, Břestku, Rusavě nebo na svahu nedaleko centra Zlína.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU