Jsou tak sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Silnice první třídy v kraji jsou převážně holé, suché a vymrzlé. Pouze na Vsetínsku se ve vyšších polohách ve středu vozovky a u krajnice místy drží sněhová kaše do pěti centimetrů. Komunikace nižších tříd na Valašsku pokrývá ujetá souvislá vrstva sněhu, v horských oblastech až do sedmi centimetrů. Místy se tvoří zledovatělé plotny. Silnice jsou propluhované a ošetřené posypem.

Ujetá vrstva sněhu pokrývá i menší cesty Zlínska, na Kroměřížsku silničáři u vozovek druhé a třetí třídy varují před zledovatělou vrstvou sněhu a možnou tvorbou sněhových jazyků. Relativně v nejlepším stavu jsou komunikace na Slovácku, které jsou holé, suché a vymrzlé. I tady však silničáři doporučují obezřetnou jízdu. Teplota se ráno ve Zlínském kraji pohybovala od minus 12 do minus dvou stupňů Celsia.

Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu čeká dnes Česko další sněžení. Do čtvrtečního rána má napadnout deset až 20 centimetrů sněhu. Navíc zesílí vítr, takže se mohou tvořit závěje. Podle ČHMÚ však vydatná sněhová nadílka postihne zejména Čechy. Mrazy a sníh podle meteorologů potrvají jen začátkem prosince, na zbytek měsíce hlásí déšť se sněhem, kolem Vánoc se teploty přes den vyšplhají až k pěti stupňům Celsia.