Otevření kvitovali mezi prvními i regionální politici: například kroměřížská europoslankyně Olga Sehnalová zprávu hned sdílela na sociální síti Twitter.

„Včera byla konečně zprovozněna nová okružní křižovatka u Bezměrova. Dobrá věc se podařila. Díky a šťastnou cestu," napsala v sobotu na svůj profil europoslankyně.

Jako obyvatelka Kroměříže situaci v místě velmi dobře zná, stejně jako další řidiči z blízkého okolí. To že se nebezpečná křižovatka proměnila v kruhový objezd, vítá i Martin Grygar z Holešova. „Kruháč je podle mě nejbezpečnější, je řešením veškerých dopravních situací. Určitě to bude mít pozitivní vliv," míní mladík.

Od upravené křižovatky si slibují méně dopravních nehod

Nechvalně známá křižovatka, která byla za poslední roky osázena různými dopravními značkami a zpomalovacími pruhy, se nově změnila k nepoznání.

V místě totiž vznikl čtyřramenný kruhový objezd o průměru pětatřiceti metrů. Část vnitřního ostrova bude zatravněna, část je vydlážděna pro příležitostné projetí nadměrného nákladu.

Větve křižovatky jsou také vybaveny směrovacími ostrůvky ze zámkové dlažby. První cestu tudy těsně před otevřením absolvoval i bezměrovský starosta Josef Večerka.

„Myslím si, že svůj účel stavba splní. Odstraní konečně velké nebezpečí havárek," řekl starosta, který byl společně s Kroměřížským deníkem mezi těmi, kteří po výstavbě kruhového objezdu volali od samého počátku. „Trvalo to dlouhá léta, než se tady konečně silničáři rozhodli rondel postavit. Jsme rádi, že se to nakonec podařilo," dodal Josef Večerka.

Nešťastný projekt byl příčinou těžkých dopravních nehod 

U Bezměrova začaly nehody přibývat od podzimu roku 2008. Tehdy silničáři přeťali starou silnici, která vedla z Kroměříže na Brno, dálničním přivaděčem na D1 od Kojetína, změněna tak byla přednost a ze stávající hlavní silnice se stala vedlejší.

Od té doby tady došlo podle policie k plným třiapadesáti dopravním nehodám. Další havárie navíc podle kroměřížské policejní mluvčí Simony Kyšnerové ani nemusely být oficiálně policii či hasičům nahlášeny a nehod si tak obávaná křižovatka nejspíš připsala daleko víc.

„Za letošní rok jsme tady řešili tři případy," upřesnila policejní mluvčí Simona Kyšnerová s tím, že k jedné z vážnějších nehod tady došlo také letos v srpnu, kdy se na nechvalně známém místě zranilo deset lidí, včetně dětí.

Nejtragičtější nehodou je ovšem podle Kyšnerové havárie z roku 2011, která si vyžádala hned tři lidské životy. Krátce nato začali silničáři nad výstavbou kruhového objezdu u Bezměrova uvažovat, až před rokem ji ale nakonec opravdu schválili.

Kruhový objezd tedy vítá i policie, která k jeho výstavbě podala už před časem i doporučující stanovisko.

„K této možnosti jsme se přikláněli kvůli počtu nehod, ke kterým v místě docházelo. Kruhový objezd je podle statistik nejbezpečnější formou křižovatky," uzavřela mluvčí policie.

Počet dopravních nehod: Rok 2008 – 18; Rok 2009 – 7; Rok 2010 – 12; ;Rok 2011 – 10; Rok 2012 – 1; Rok 2013 – 2; Rok 2014 – 3.( Zdroj: PČR)