Lídr kandidátky, třiatřicetiletý Lukáš Macek, představil své názory za poměrně vlažného zájmu kolemjdoucích. „Nezabývám se tím, kolik lidí přijde. I když zaujmeme jen pár, stojí to za to,“ poznamenal ale kandidát.

„Kampaň vedeme s minimálními finančními prostředky a proto jsme zvolili cestu veřejných happeningů na náměstích a rozdávání letáků,“vysvětlil.

Nápomocné mu v sobotu bylo i slunečné počasí. Díky tomu mohl oslovit návštěvníky zahradních restaurací na náměstí, i lidi, kteří šli náhodou kolem.

„ Šla jsem jen na zmrzlinu, ale to co říká mě docela zajímá,“ přiznala Jiřina Hamplová, která si projev Lukáše Macka poslechla na lavičce u kašny.

„Bilboardů je všude takové množství, že už je skoro nevnímám. Takováto akce je mi bližší a zdá se mi rozumnější, než drahé volební kampaně velkých stran,“dodala.

Hlavním zájmem lídra kandidátky Macka je opravit názor, který panuje v Evropském parlamentu na české europoslance.

„V Evropě jsme vnímáni jako negativisté, kteří všechno kritizují a shazují. Střídání vlády uprostřed našeho předsednictví Evropské unii považuji za tragický krok. Nyní už předsednictví dokončíme pouze formálně. Všechny zraky už se upírají ke Švédsku, které předsednickou štafetu převezme, to je obrovská škoda,“ konstatoval Macek.

(ppr)