„Pojede se už tradičně na Trojáku. To je sice papírově součást Rajnochovic, ale samozřejmě mimo obec," krčí rameny starosta.

On sám se prý každopádně na pětačtyřicátý ročník ostře sledované soutěže i tak těší. „Jsme rádi, že tady Barumku máme. Musíme jen doufat, že vše proběhne bez nějakých problémů," dodal.

Oproti minulým letům nastane změna u rychlostní zkoušky, která se jezdila přes Kostelany.

„Dřív se přes obec jezdilo běžně, loni už to ale bylo tak, že se u Kostelan končilo. No a letos se nás zkouška v podstatě skoro netýká, bude totiž končit ještě před křižovatkou směrem od Modré," potvrdil kostelanský starosta Jan Petřík.

Povolení pořadatelům přitom obec dala s tím, že tudy povede nedělní erzeta, stejná jako v loňském roce. Nakonec ale přišlo rozhodnutí o jiném plánu a přejíždět přes Kostelany budou závodní vozy jen na další erzetu, tedy normální rychlostí.

Žádná silnice v okolí by tedy neměla být uzavřena, rallye povede převážně přes obce na Uherskohradišťsku nebo Zlínsku. „Popravdě nám to ale ani tolik nevadí. Už to není, co bývalo: jak zájem diváků, tak samotná auta," poznamenal kostelanský starosta.

Barum Czech Rally je ovšem i tak dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v celé České republice, a tak se řada milovníků tohoto sportu vydává přímo do Zlína. Jedním z nich je i například devětadvacetiletý Pavel Malý z Kroměříže.

„Barumku si samozřejmě nemůžu nechat ujít, posledních pět let jsme s přáteli nevynechali. Máme rádi rychlá auta a už se těšíme, nejvíc asi na noční erzety," řekl Deníku fanoušek rychlých aut.

Barum Rally 2015

  • 45. ročník oblíbené soutěže 
se letos koná v sobotu 
29. a neděli 30. srpna
  • v kroměřížském regionu 
se pojedou sobotní RZ č. 5 a 9 končící u Kostelan a nedělní 
RZ č. 11 a 14 přes Troják