Nové autobusy přináší cestujícím větší pohodlí a vyšší komfort cestování.

„Jsou nízkopodlažní, klimatizované a je možné v nich platit jízdné kartou. Uvnitř jsou vybaveny nejrůznějšími informačními prvky. Zvenku jsou olakovány ve firemních barvách Z-Group bus,“ uvedl mluvčí společnosti Miroslav Slaný.

Všech šest nových autobusů už je nasazeno do provozu. Během července k nim přibydou další čtyři nové vozy a poté v prosinci dalších pět nových autobusů.

Autobusová točna ve Vážanech se promění v ostrůvek zeleně.
Autobusovou točnu ve Vážanech čeká proměna, nevzhlednou zeleň nahradí nová

„Nové moderní autobusy již jezdí v Kroměříži, Bystřici pod Hostýnem a v Holešově, zajíždí i přímo na Hostýn. Ročně je čeká na celém Kroměřížsku více než 4,1 milionu najetých kilometrů,“ sdělil mluvčí.

Autobusy jsou částečně nízkopodlažní. Umožňují tak bezproblémový a pohodlný nástup i výstup cestujících. Jsou dlouhé 12 metrů.

„Pohání je naftový pohon splňující přísnou emisní normu EURO 6 E. Každý z nich pojme 45 sedících cestujících. Vozům nechybí výkonná klimatizace. Cestující mají také možnost platit jízdné platebními kartami přímo v autobuse,“ doplnil Miroslav Slaný.

Z-Group bus zabezpečuje dopravní obslužnost na Kroměřížsku na základě vysoutěžené smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné linkové osobní dopravě od roku 2021 do roku 2030. Oblast tehdy v soutěži získal dopravce Krodos bus, který posléze zfúzoval do Z-Group bus.