„Jedná se o jednu z největších investic v letošním roce. Jde také o první velkou investici do sportovišť ve městě za poslední léta,“ uvedl starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

Opravu Kroměříž naplánovala tak, aby neohrozila začátek hokejové sezony.

„Jsem rád, že se to povedlo a že tento týden bruslí mladí hokejisté už na ledě vyrobeném novou technologií,“ pochvaloval si místostarosta Kroměříže Karel Holík.

Strojovna zimního stadionu byla v provozu téměř 50 let. Rekonstruována byla celá chladicí soustava, strojovna i ledová plocha. Kromě modernizace se při rekonstrukci myslelo také na životní prostředí.

„Množství použitého čpavku v chladicím zařízení se snížilo z šesti na méně než dvě tuny. Komě výměny technologie chlazení a stavebních úprav ledové plochy a jejího okolí, bylo kluziště osázeno také novými mantinely,“ řekl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Podle místostarosty nyní ještě provozovatel stadionu, Sportovní zařízení města Kroměříže, ze svých provozních prostředků opraví střídačky. V plánu je také celková rekonstrukce interiéru i venkovního pláště, a rovněž stavba nové tréninkové haly.

„Strojovna je přitom už postavena tak, aby byla schopna vyrobit led na zimním stadionu i na vedlejší hale,“ uzavřel Holík.

Na ledové ploše kroměřížského zimního stadionu se každoročně protočí více než 60 tisíc lidí. Kromě hokejistů ho využívají školy, školky a také veřejnost. Město získalo stadion ve veřejné dražbě v roce 2006. Radnice v roce 2008 opravila střechu, později i štítové a další stěny stadionu, z nichž opadávalo sklo. Před třemi lety Kroměříž opravila osvětlení a ozvučení.