Oddechový prostor zaplní ploch zhruba 200 metrů čtverečních, město pro ni zajistí sedačky, stolky, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dva stánky pro zázemí, mobilní zeleň, herní koutek, přívod elektřiny i odpadkové koše. Provozovatel zóny pak dodá občerstvení a bude se spolu s městem podílet i na programu zóny, která nabídne na 70 akcí.

„První týden bude občerstvení fungovat v podobném režimu jako loni. Pak budou na náměstí umístěny dva moduly, jeden jako stánek s občerstvením a druhý pro případ nepříznivého počasí jako vnitřní odpočinková zóna s posezením, sedacími vaky i knihami,“ popsala Marcela Nehodová z radničního odboru kultury a cestovního ruchu. Při otevření zóny se budou zdarma půjčovat motokáry pro děti i dospělé a na náměstí zahraje DJ Czida.

Zóna pak bude každý další den otevřena od 11:00 do 22:00. Dětem nabídne tvořivé dílny, zumbu, pískohraní, jógu s beruškou, hravé cvičení, nerf střelnici, hry Člověče, nezlob se a Dáma a další aktivity.

Dospělí se mohou těšit na koncerty různých žánrů, intuitivní malování, besedy, přednášky i na dny regionálních hanáckých specialit a kuchyní různých národů, například maďarskou, francouzskou či japonskou. Zónu oživí i pouliční umělci.

„Program bude zdarma. Informace budou na webu www.kromeriz.eu a na speciální facebookové stránce zóny,“ dodala Marcela Nehodová. 

Nejúspěšnější sportovce a trenéry za rok 2017 ocenili ve čtvrtek v Kroměříži. Nejúspěšnějšími mladými sportovci jsou Radek Zavadil z oddílu Moravského rybářského svazu, Klára Smetánková z Vodáckého klubu Kroměříž a Igor Laštůvka z oddílu karate Goju ryu T
V Kroměříži ocenili nejlepší sportovce a trenéry minulého roku