„Noční pochod je vlastně letní verzí závodu Hostýnský Yeťty, který jsme s dalšími subjekty upořádali v zimě. Náš Yetty totiž nikdy nespí,“ podotkl jednatel Klubu lyžařů Kroměříž Jakub Juračka.

Běžkaře na trase magistrály vystřídají pěší turisté, dobrodružství je podle pořadatelů bezpečné i pro větší děti a koná se za každého počasí. Pláštěnky a baterky jsou proto nutností.

„Pro registrované účastníky bude zajištěno občerstvení i něco navíc. Sraz je na vrcholu Bludný za Trojákem ve dvacet hodin,“ přiblížil Juračka.

Do výchozího bodu se přihlášení účastníci dostanou nejlépe zdarma Yetty-busem, který vyjede z Bystřice pod Hostýnem a zastaví na dalších vybraných místech po trase. Domů mohou opět autobusem.

„Na Bludném je v plánu opékání špekáčků, hudba, zpěv, tanec i hry. O půlnoci odstartuje pochod po Hostýnské magistrále s portáši, hasiči, záchranáři a dalšími průvodci na neznámé místo,“ láká Juračka.

Lidé, kteří mají chuť od soumraku do úsvitu projít úsek z Bludného přes Lázy do Rajnochovic, se mohou zaregistrovat na www.hm52.cz nebo v informačním centru Bystřice pod Hostýnem.