Začátek je plánován v místě autobusové točny na Svatém Hostýně. Následovat bude procesí novou cestou k bazilice.

„Záměr zlepšit dopravní obslužnost na Svatém Hostýně se dostává do své poloviny: máme hotové tři etapy a během dvou let jsme proinvestovali více než 40 milionů korun,“ shrnul předseda Matice svatohostýnské Josef Tkadlec.

Ilustrační snímek
Školky v Kroměříži letos obdržely 430 přihlášek, přijaly 297 dětí

Připomněl, že v prostoru za poutním domem č. 3 vzniklo parkoviště pro 45 osobních automobilů a tři stání pro autobusy, byly vybudovány nové chodníky a upravily se také asfaltové plochy.

„Velká, neméně důležitá část stavby se odehrávala pod povrchem parkoviště, v zemi. Bylo potřebné zrekonstruovat a doplnit kanalizační řád, elektrorozvody, sdělovací kabely. Několikrát jsme narazili na funkční kabely nebo kanály, o kterých nebyly vedeny žádné záznamy. To působilo během stavby komplikace a ovlivnilo to harmonogram prací a dokončení dílčích etap. Přes uvedené komplikace se podařilo hlavní část stavby dokončit,“ doplnil Josef Tkadlec.

Hostýn (736 m), též Svatý Hostýn, je kopec v Hostýnských vrších, na kterém se nachází významné mariánské poutní místo, které bylo v roce 2018 prohlášeno národní kulturní památkou České republiky.Hostýn je hned po Velehradě druhým nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě.
Komplex zahrnuje pozdně barokní baziliku Nanebevzetí Panny Marie, ubytovny pro poutníky, křížovou cestu Dušana Jurkoviče s mozaikami Jano Köhlera, větrnou elektrárnu a vyhlídkovou věž.
Podle archeologických nálezů se zde nacházelo rozlehlé pravěké hradiště.

Vybrali jsme pro vás:

Ilustrační snímek
Školky v Kroměříži letos obdržely 430 přihlášek, přijaly 297 dětí
Dopravní nehoda dvou osobních automobilů mezi Střížovicemi a Kvasicemi na Kroměřížsku.
Při bouračce mezi Střížovicemi a Kvasicemi se zranily dvě osoby
Happening ZŠ U Sýpek představil Bedřicha Smetanu a jeden z živlů.
Happening ZŠ U Sýpek představil Bedřicha Smetanu a jeden z živlů
Trenér Martin Onda po půl roce končí na lavičce fotbalistů Kroměříže.
Trenér Onda po půl roce končí v Kroměříži, nepokračuje ani vedoucí mužstva Frkal