Tento příběh vítal návštěvníky zámku, kteří přišli králi a královně pomoci, posbírat jednotlivé kameny a přenést je na zpět do královské truhlice. Při jejich hledání si však museli počínat opatrně, aby je loupežník nenachytal.

Truhlice si totiž bedlivě hlídal a všechny skrýše bedlivě kontroloval. Proto si raději z každého místa odnášeli pouze jeden kámen. Následně je odnesli zpět královské rodině, která je čekala se strážcem pokladu Hynkem a královským rádcem ve Velkém sále.

Odměna je neminula. Každý kdo vrátil do královské truhlice pět kamenů, si mohl jeden vybrat na památku. A že se opravdu jednalo o cenou upomínku potvrzuje i za pořádající Městské kulturní středisko Holešov jejich mluvčí Dana Podhajská. „Podařilo se nám pro hru získat opravdové polodrahokamy.“ Děti si také odnášeli pamětní list a samozřejmě mnoho zážitků.

Putovní hrou s touto tématikou sezónu na holešovském zámku zahájili vůbec poprvé. „V minulosti jsme vždy sezónu zahajovali hrami ve stylu pohádkového lesa, letos poprvé jsme zkusili celou hru postavit na jednom příběhu,“ prozrazuje mluvčí. Přípravy však byly náročnější.

„S plánováním příprav jsme začali už krátce po Novém roce,“ přiznává Dana Podhajská.

Bohužel i přes atraktivní nabídku příjemně stráveného odpoledne, dorazil pouze zlomek zájemců. Mohlo za to nejspíš pochmurné počasí, které většinu přimělo raději zůstat v teplém pohodlí domova. „Bohužel, počasí neporučíme,“ smutně souhlasí i mluvčí.