„Letos jsme připravili také speciální a bezplatnou autobusovou linku, která vyráží od zdejšího nádraží, projede s řadou zastávek centrem města a pohodlně dopraví zájemce až k nám na Výstaviště, stejně tak samozřejmě i zpět. Linka 7X bude jezdit ve dnech 27. a 28. dubna a také 1., 4., 5. a 8. května,“ uvedl ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Novinkou letošní výstavy jsou Rodinné neděle na Florii.

„Neděle u nás patří rodinám s dětmi, velkým lákadlem je určitě náš Dětský svět, který nabízí vstup rodičů a prarodičů coby doprovodu pro děti zdarma. Děti si užijí pestrou škálu atrakcí pod střechou i venku,“ sdělila vedoucí Dětského světa Miroslava Ohlídalová.

Floria Jaro 2023 na Výstavišti Kroměříž.
VIDEO: Tisíce zahrádkářů i Podmořský svět. Tak vypadala jarní Floria

Stejně jako v minulých letech je součástí doprovodný program.

„Vystřídá se u nás spousta kapel a hudebních těles, za všechny jmenuji například Stříbrňanku, Hanačku z Břestu, Zdounečanku, Brontosauři revival, Veselou trojku, Drietomanku, cimbálovou muziku Réva, Kateřinu Sklenářovou nebo Duo Yamaha,“ vyjmenovala mluvčí Výstaviště Michaela Ohlídalová.

Základní vstupenky jsou ve zvýhodněném online prodeji se slevou dvacet korun do 26. dubna, ke každé je na výstavišti zdarma zmrzlina od Algidy.

Badatelská výuka v Muzeu Kroměřížska.
V Muzeu Kroměřížska chtějí povzbudit zvídavost dětí. Spouští badatelskou výuku

„Na Florii se každoročně moc těším, stejně jako tisíce návštěvníků. Je to mimo jiné důkaz toho, jak jsou u nás péče o zahrádky a radost z vlastních výpěstků hluboce v nejlepším slova smyslu zakořeněny,“ připomíná předseda Českého zahrádkářského svazu Stanislav Kozlík, který se šířeji vyjadřuje stejně jako mnoho dalších odborníků a příznivců oblíbené výstavy v novém online magazínu Floria Jaro, který letos Výstaviště vydalo vůbec poprvé.

Kromě rozhovorů nabízí i praktické informace pro návštěvníky.