Kromě jízdy zručnosti, poznávání dopravních značek, nordic walkingu nebo zdravovědy si tam vyzkoušely také situace, které pro ně nejsou obvyklé, jiným ale komplikují každodenní život: třeba slalom na vozíčku nebo slepeckou dráhu.

Proč se Den bez aut v Holešově konal dřív?

„Děti věděly, že je až zítra. Řekli jsme si tu, co je špatného na tom, když jede každý člověk jedním autem, a většina slíbila, že se doma s rodiči pobaví, ať zkusí nechat auto v garáži a vyrazí po svých, na kole, nebo vlakem,“ vysvětlila ředitelka centra Jarmila Vaclachová.

Akce měla u dětí úspěch. „Nejlepší byla asi překážková dráha s tmavými brýlemi. S rodiči autem nejezdíme denně, vím, že to znečišťuje ovzduší a lepší je hromadná doprava,“ vyjádřil se třeba Vojtěch Kocman.

Podobně to viděli i další. „Moc mě to baví, nejvíc ty brýle. Jezdit hromadně je určitě lepší, místo padesáti aut stačí jeden autobus. S rodiči jezdíme autem často a možná si o tom s nimi zkusím popovídat,“ plánuje Gabriela Zycháčková.

Zda jde o marmeládu nebo džem je jedno. Důležité je, aby byl vzorek domácí a co nejlépe chutnal. Cení se i originalita. Ilustrační. Jamparáda.
Nejlepší marmeláda? V kurzu je exotika, vyhrát může každý