„Velké náměstí bylo fajn především proto, že si nás všichni všimli, byli jsme na ráně. Chyběla tam ale ta správná atmosféra," vysvětlila jedna z pořadatelek blešího trhu Diana Kartousová.
Lidé v Kroměříži si podle ní na blešák teprve zvykají.
„Některým to přijde trapné prodávat věci za padesát korun. Je ale škoda nevyužít příležitosti, najdou se tady totiž zajímavé kousky a hlavně proč má doma ležet oblečení, které nenosíte, když jinému ještě poslouží," konstatovala Kartousová.
Samotné pořadatelky bleší trhy zbožňují, navštěvují je nejen u nás, ale i v zahraničí.
„Byla jsem už na spoustě takových akcí, třeba v Mexiku, kde to bylo super. V Praze jsou taky běžné. Snad se lidé naučí je mít rádi i tady v Kroměříži," doufá spolupořadatelka Martina Vykydalová.
Další termín blešího trhu spadá už do nového roku, organizátorky prozradily, že tentokrát by se mohl konat na Hanáckém náměstí.
„Už při první akci padl návrh, že bychom byly rády, kdyby se nám dařilo trhy organizovat pravidelně každého čtvrt roku. Pokud vše půjde dobře, možná se sejdeme někdy začátkem jara," řekla Kartousová.
Prodejní místo tady měla také Zuzana Přikrylová s kamarádkou z Kroměříže. Do její nabídky spadalo především oblečení, část oděvů byla dovezena z Ameriky.
„Máme vystaveno oblečení a boty. Převážnou většinou jsou takřka nové nenošené kousky. Koupila jsem si je pod záminkou, že do nich zhubnu nebo naopak přiberu a nestalo se tak. Ležely jen ve skříni, tak jsem se rozhodla je nabídnout tady," vysvětlila Přikrylová.
Jako prodejce blešáku se zúčastnila Přikrylová prvně. I ona však už jisté zkušenosti s trhy má.
„Byla jsem už několikrát, například v Praze nebo ve Vídni. Musím ale říct, že tady jsou prostory mnohem lepší. Ve Vídni byly věci poházené na zemi, dobrým dojmem to zrovna nepůsobilo," popsala Přikrylová.
Zda přijde svůj šatník nabídnout i příště ještě neví, podívat se ale prý přijde určitě.
„Máme slabý odbyt, moc se nám to nevyplatilo. Uvidíme, příště ale dorazíme spíše jako návštěvníci," dodala s pousmáním Přikrylová.