„Začínáme upravovat další hezké místo, kde lidé mohou trávit volný čas v přírodě. Zároveň zde můžou přírodu poznávat a učit se jí porozumět. Hlavním mottem projektu Barbořina je ‚blíž k přírodě‘ – tedy i k nám samotným, protože jsme její součástí. V přírodě na čerstvém vzduchu máme možnost preventivně posílit imunitní systém,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka s tím, že nainstalované interaktivní prvky dobře vypadají.

„Věřím, že se budou líbit hlavně dětem,“ dodal Peštuka.Vrchol Barbořina nabízí pohledy na Hanou, Hostýnské vrchy a na samotné město Kroměříž, které k němu těsně přiléhá.

„Díky plánovaným úpravám si na své přijdou rodiče s dětmi i senioři. V lesoparku se do budoucna počítá s vycházkovými a běžeckými trasami či s trasou pro cyklisty,“ popsal mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

V první etapě byla realizována zmíněná Naučná stezka veverky Čiperky.

Nechybí ani workout zóna

„Stezka dlouhá jeden kilometr seznamuje návštěvníky s tím, kdo v lese žije, čím se živí, co v lese najdeme, ale také s tím, co do něj nepatří. Stezka je určena především pro menší děti, které se na ní nejen něco dozví, ale zároveň si můžou hodně věcí vyzkoušet,“ dodala vedoucí radničního odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Trasu tvoří devět stanovišť doplněných odpočinkovou zónou. Poblíž je umístěna workout zóna. Tu využijí děti i dospělí, kteří si chodí na Barbořinu zasportovat. Součástí projektu je také nová stezka bosou nohou. Všechny zmíněné prvky včetně stezky postavila za zhruba 550 tisíc korun společnost RAUERHOLZ ze Štěpánova na Olomoucku.

Vybarvený běh v Kroměříži
Vybarvený běh v Kroměříži táhne, má už přes tisíc přihlášených

Přibude ohniště a fotokoutek

Druhá etapa je plánovaná na letošní rok.

„Zahrnuje vyhlídkové místo, zastřešené ohniště, domeček v korunách stromů, fotokoutek i umístění ptačích budek,“ uzavřela Prečanová.