Od první chvíle je cítit ve vzduchu benzin a olej, na parkovišti před fotbalovým hřištěm hraje hudba a vrčí motory. Kolem závodní dráhy stojí nebo posedávají fanoušci všech věkových kategorií. „Dneska je to tady jen o Babettách. Máme celkem čtyři disciplíny, tři přímo na parkovišti a pak následuje asi sedmnácti kilometrový okruh," vesele hlásí hlavní organizátor Václav Hána.

V Hulíně se sešlo asi šestadvacet strojů, což je prý oproti loňskému prvnímu ročníku dvojnásobek.

Na závody přijeli i takoví nadšenci, kteří si třeba Babettu půjčili jen na dnešní den.

„Novou Babettu už si totiž nekoupíte jen tak, závod v Povážské Bystřici už je zavřený. Teď už jsou dostání jen mopedy z Číny nebo Itálie," vysvětlil Jaroslav Tiefenbach z Holešova, který si akci nenechal ujít.

„Babettu jsem si pořídil speciálně kvůli těmto závodům. Když jsem viděl plakát na závody, tak jsem to prostě musel zkusit," říká s úsměvem Tiefenbach.

Tři týdny si stroj připravoval, aby mu vůbec jel a mohl se utkat v soutěži s ostatními nadšenci. Konkurence však nebyla malá.

Otec nápadu mopedistických závodů Babettu také má. „Jezdím na ní skoro denně do práce. Občas se stane, že píchnete kolo nebo vám dojde benzín. Ale je tu tolik spřízněných duší, že stačí zavolat a pomoc je na cestě," pousmál se Hána. Nejdál s Babettou dojel bez poruchy do Kyjova a zpátky. „Byli jsme i s kamarádama na dovolené, letos se chceme vypravit do Pavlova," prozrazuje své plány organizátor.

S kamarády založili v Hulíně pod záštitou jednoty Orel klub příznivců mopedů, který si říká Hulin Angels. „Ač máme většinou doma jen jednu Babettu, a manželky s námi nejezdí, tak nás podporují, bez toho by to asi nešlo,"dodává Hána, který víkendový závod vyhrál. „Ve zdraví a bez poruch, až na jeden defekt a jednu nepojízdnou Babettu, dorazili do cíle všichni," dodal.