Na návštěvníky čekala tradiční přehlídka trofejí ulovené zvěře v okrese Kroměříž v roce 2023. „Na výstavě je k vidění kolem tisíce trofejí zejména zvěře srnčí, ale také dančí, jelení či mufloní,“ prozradil předseda spolupořádajícího Okresního mysliveckého spolku Kroměříž František Vávra.

Kromě toho si přítomní mohli prohlédnout i expozici africké zvěře a unikátně vyzdobenou halu, ve které nechyběl posed nebo myslivecká chata. Druhá hala pak byla věnována prodejcům s mysliveckým vybavením.

Podzámecká zahrada v Kroměříži v říjnu 2023.
Podzámecká zahrada v Kroměříži je uzavřena kvůli havárii na vodovodním řadu

Sobotní doprovodný program nabídl představení loveckých plemen psů, přednášku Pavla Scherera, který je odborníkem na srnčí zvěř a také přednášku o resuscitaci a první pomoci u psa.

Lákadlem pro malé i velké návštěvníky byla venkovní laserová střelnice na letící terč, která simuluje skutečnou brokovou střelbu. Děti i dospěli mohli trénovat přesnou mušku i u lukostřeleckého stanoviště.

Relaxační zóna na Velkém náměstí v Kroměříži. Archivní foto.
Relaxační zóna letos posedmé oživí Velké náměstí v Kroměříži. Kdy zahájí provoz?

Myslivost a příroda pokračuje také v neděli, kdy se uskuteční přednáška o vábení zvěře a na řadu přijde i soutěž o nejlepší zvěřinový guláš pod vedením šéfkuchaře Pavla Sapíka. Vzorky budou moci lidé ochutnat od 11 do 13 hodin.

Brány výstaviště budou v neděli otevřeny od 9 do 16 hodin. Základní vstupné na akci činí 120 korun, parkovné vyjde na 50 korun.