Ještě teplé tělo daňka se nacházelo nedaleko Roštění v lokalitě zvané Díly. „Na místě bylo vykostěné torzo, vývrh a kůže, ve které se na pravé straně nacházely otvory po broku,“ informovala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Právě náboje přitom často na pytláctví ukazují. „Normální myslivec by to nemohl udělat, protože ví, že se tento druh zvěře střílí náboji kulovými,“ vysvětlil Radoslav Pospíšilík, hospodář Mysliveckého sdružení Kostelec u Holešova, z jehož revíru daněk pocházel.
Špatné náboje však podle Pospíšilíka nejsou jediným faktorem, který nasvědčuje pytláctví.

Mezi Roštěním a Rymicemi našli torzo zastřelené zvěře, pachateli hrozí až dva roky vězení

„Jde to poznat i podle toho, že se zvěř najednou bojí zvuku auta nebo traktoru, nebo že v honitbě nacházíme kostry,“ přiblížil hospodář. Nálezy mrtvých zvířat jsou podle nimrodů během hlavní lovecké sezony poměrně časté. Na zvěřině se totiž lidé často zkoušejí obohatit.

„Maso prodávají do hotelů a restaurací, protože je hodně žádané a dobře placené,“ vysvětlil jednatel Okresního mysliveckého spolku Jan Buksa.
Obrovské problémy s pytláky pak mají především Hostýnské vrchy. „Ideální je pro ně hlavně dančí zvěř, která váží kolem padesáti kilogramů,“ doplnil Buksa.

Zatím první případ letošní sezony nyní řeší kroměřížští policisté jako podezření z trestného činu pytláctví.
„Pokud se pachatele podaří odhalit, hrozí mu trest odnětí svobody až na dva roky,“ uzavřela policejní mluvčí Malenovská.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE