VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzikanti z kapely Divokej Bill: Jak se měnil náš život, měnila se s ním i naše hudba

KROMĚŘÍŽ - Když skupina Divokej Bill před deseti lety začínala, znal ji pouze okruh přátel v domovských Úvalech u Prahy, kde se útočištěm jejích členů stala kotelna tamní základní školy.

9.6.2007
SDÍLEJ:

Kapela Divokej Bill.Foto: DENÍK/Jiří Koťátko

Dnes má oktet hudebníků ve složení Vašek Bláha, Miloš Jurač, Štěpán Karbulka, Adam Karlík, Roman Procházka, Honza Bártl, Martin Pecka a Marek Žezulka tisíce fanoušků a fanynek, které si získali hity jako Plakala, Síť nebo Čmelák.

Jejich podporu nejvíce pocítili na začátku letošního roku, kdy se na základě hlasování příznivců dočkali zlatého ocenění v soutěži Český slavík. Přijali i pozvání kroměřížského občanského sdružení Alternativa 003, které je nedávno přivítalo v kompletním složení v prostorách kroměřížského Music Clubu Slady.

První otázka, která mě napadla během vašeho vystoupení, nemůže být jiná, než jak se vám hrálo na tak malém prostoru? Ideální je tak pro čtyři muzikanty…

Vašek: Bylo to určitě skvělé. Když je tak malý prostor, aspoň se občas můžeme vymluvit, že nám to nešlo, protože tam někdo druhý překážel. Navíc to byl třetí koncert, takže díky bohu, že to bylo tak malé. Nevím, jak by to vypadalo na velkém pódiu, byli jsme hodně unavení.

Říkáš, že jste unavení, přesto z vás čišela spousta energie. Kde ji tedy berete?

Vašek: To my jen tak říkáme, že jsme unavení, ale jsme pořád naplněni energií.
Roman: Velká výhoda je v tom, že je nás tolik. Když někdo nemůže, podívá se na toho druhého, a to ho prostě nakopne. Navíc když je dobré publikum, odrazí tě to zase dál.
Vašek: Tady ale tentokrát moc dobré publikum nebylo. Bylo by fajn, kdyby do toho šli příště trochu víc. Ale možná to bylo i tím horkem v klubu.

Jestli se nemýlím, podporujete se před každým koncertem vzájemně společným pokřikem. Koho to vůbec napadlo s tím začít?

Roman: Máme opravdu takový rituál, při kterém se držíme jako v Pevnosti Boyard a společně si řekneme: Hej! a jdeme na ně. Bez toho by už nebyl dobrý koncert. Začínáme tím vždycky i celou šňůru.
Vašek: Došli jsme k tomu jednou, když bylo třeba začít a my se museli svolat. Jeden ladil kytaru, druhý se šel třeba najíst a nikdo nevěděl, kde všichni jsou. Proto jsme si stanovili, že se v nějaký čas sejdeme a uděláme tenhle pokřik, aby to i ostatní slyšeli a přišli za námi.

Změnilo se nějak vaše postavení poté, co jste získali zlatého Slavíka? Znamenalo to třeba nějaký obrat ve vaší kariéře? Jaký to byl vůbec pocit?

Vašek: Vždycky jsem měl pocit, že Slavík je úplně to nejvíc, čeho se dá dosáhnout. Když totiž hlasují lidi, přijde mi to nejlepší. Naopak se bojím toho, kdyby nám někdy udělili akademici cenu Anděla. Máme radost, že se líbí lidem, že hrajeme na různé nástroje. A změnilo se jedině to, že od toho ocenění nejíme ptáky. (smích)
Petr Fořt (manažer): Já bych k tomu dodal ještě to, že jsme absolvovali obrovské koncerty v halách a velkokapacitních zařízeních, a po Slavíkovi jezdíme do klubů a kulturáků. V tom jsme se taky změnili.

Proč byly nejdříve haly a teď hrajete v kulturácích?

Vašek: Protože všichni jezdili nejdřív po kulturácích a teď hrají ve velkých halách, a my to prostě děláme obráceně.
Petr Fořt: Hlavně je to tak, že koncerty plánujeme i rok dopředu, a to, jestli dostaneme Slavíka nebo ne, je v podstatě úplně jedno. Je to příjemné, ale kde ty koncerty budou, na to to nemá vůbec vliv.
Roman: Každopádně jsme za to ocenění moc rádi a opravdu si ho vážíme.
Vašek: Je úžasné, že dvacet tisíc lidí poslalo esemesku. Já jsem takhle nikdy žádnou neposlal, maximálně to byla dárcovská SMS, protože jsem byl dojatý. Ale jinak by mě to v téhle oblasti nenapadlo.

Začínali jste před deseti lety u vás doma, u táboráků. Dnes na vás chodí spousta lidí. Jak jste se za tu dobu změnili? Myslím vy a vaše hudba.

Vašek: Úplně normálně jsme bohužel zestárli. Dobře si uvědomuji, že ve mně tenkrát chodil mladý kluk a dnes na koncertech vystupuje o deset let starší týpek. Je to už možná takové trošku strejcovské.

A jak se změnila tedy vaše hudba? Cítíte i vy, že stále více inklinujete k popu? Čím to je?

Vašek: Je to pravda. Ale je to o tom, že když je člověk mladý, dokáže jakoby letět dál. Dnes už je to pro nás jakoby svázanější. Tenkrát jsme to sypali ven jakoby nic a nijak jsme to neřešili. Dnes už třeba nejde dát do různých pecek sprostá slova.
Roman: Je to ale úplně normální a přirozený vývoj. Jak se měníme v životě, tak jsme se změnili i v hudbě a od punkrocku jsme přešli k popu, protože už je to jakoby jednodušší.
Petr Fořt: Navíc s postupem času, když písničky kluků začala hrát rádia, začaly i chodit nabídky hrát a dostávat se do společenství popových kapel. Najednou se objevujeme hned vedle Anety Langerové v různých pořadech, zatímco dříve nás do těch pořadů nikdo nechtěl. Tedy dokud se kluci neobjevovali právě v rádiích.

 

9.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka(21 000 Kč)

Všeobecní administrativní pracovníci administrativní pracovník/ce. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž, - disponentka v dopravě, - SŠ/VŠ vzdělání, znalost práce na PC, aktivní znalost AJ a NJ podmínkou, - PD: Po-Pá 7:30 - 16:00 hod., doba určitá 1 rok s možností prodloužení, , - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: eimepress@email.cz. Pracoviště: Eim express, s.r.o. - provozovna kroměříž, Kojetínská, č.p. 3881, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Daniel Eim, +420 605 815 160.

2444 - Úředníci všeobecné správy vnitřních věcí státu(17 360 Kč)

Úředníci všeobecné správy vnitřních věcí státu referent/ka správy provozu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Bystřice pod Hostýnem - Informace k VŘ na www.bystriceph.cz, - zajišťování správy, údržby a provozu místních komunikací, účelových komunikací, chodníků, dopravního značení, veřejného osvětlení a budov (včetně vybavení) ve vlastnictví města Bystřice pod Hostýnem, - minimálně SŠ s maturitou technického směru (stavebnictví, dopravní stavitelství apod.), uživatelská znalost práce na PC, ŘP sk. B (aktivní řidič), odolnost a schopnost zvládat psychickou zátěž, - platová třída 9 (dle zák. č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě), - Přihláška musí obsahovat jméno a příjmení uchazeče, telefonický nebo e-mailový kontakt na uchazeče, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu uchazeče a číslo občanského průkazu (příp. číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) uchazeče, souhlas se zpracováním osobních údajů ve znění: "V souladu s ust. § 5, odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlasím s tím, aby moje osobní údaje, které tímto poskytuji městu Bystřice pod Hostýnem, byly tímto úřadem zpracovány pouze pro účely výše uvedeného výběrového řízení." a datum a podpis uchazeče. K přihlášce je nutno připojit životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, motivační dopis., - Uchazeč doručí písemnou přihlášku v zalepené obálce označené „Výběrové řízení – referent správy provozu“ na podatelně Městského úřadu nebo zašle na adresu: Městský úřad Bystřice pod Hostýnem, Masarykovo nám 137, 768 61 Bystřice pod Hostýnem, případně do datové schránky města se zaručeným elektronickým podpisem, a to nejpozději do 25.2.2018 (včetně).. Pracoviště: Město bystřice pod hostýnem, Masarykovo nám., č.p. 137, 768 61 Bystřice pod Hostýnem 1. Informace: Michaela Studená, +420 573 501 926.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník(11 500 Kč)

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník/ce - manipulant/ka - OZP. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kotojedy, - pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , - Hledáme: vhodného kandidáta na pozici skladník - manipulant, - Popis práce: příjem/výdej zboží a materiálu dle objednávek (ze skladu, do skladu), práce se čtečkami čárových kódů, kontrola dokumentace k pohybu zboží, vystavování příjemek, výdejek a dodacích listů v účetním programu, - Požadujeme: min. nižší střední odborné vzdělání, znalost práce s PC (MS Office), znalost účetního programu KelExpress výhodou, praxe v oboru skladník-manipulant vítána, řidičské oprávnění skupiny "B" vítáno, flexibilita, spolehlivost, pečlivost, vhodné i pro OZZ/OZP a absolventy bez praxe., - Pracovní úvazek zkrácený: 30 až 35 hodin týdně - dle domluvy, - Benefity: prémiové ohodnocení, stravenky, ošatné, - Kontakt telefonicky Po-Pá (7:00 - 16:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: personalni@cora-management.cz. Pracoviště: Cora plus s.r.o.- provozovna kotojedy, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Zdeňka Jánská, +420 775 737 015.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník(18 000 Kč)

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník, řidič VZV - Loukov. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Loukov, - Náplň práce: příjem a výdej zboží dle dodacího listu, manipulace se zbožím pomocí VZV, vychystávání zboží zákazníkovi, nakládání zboží na auta, komunikace se zákazníkem, udržování pořádku na skladě , - Požadujeme: vyučení, zdravotní stav odpovídající výkonu práce, loajalitu, optimismus, ochotu učit se novým věcem, znalost střešního materiálu je výhodou , - pokud nevlastníte řidičské oprávnění na VZV, vše zajistíme na naše náklady, stejně tak i opakovaná roční školení , - Nabízíme: práci na HPP, věrnostní odměny, možnost zaměstnaneckých slev, příležitosti k dalšímu rozvoji v rámci obchodu , - své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: nadezda.tomankova@salvatorstrechy.cz. Pracoviště: Salvator střechy s.r.o., 768 75 Loukov. Informace: Naděžda Tománková, +420 573 501 756.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zima,mráz,teplé oblečení. Ilustrační foto.

Mrazy přicházejí. Teplota může místy klesnout v noci při vyjasnění až k –20 °C

Žena za volantem při průjezdu křižovatkou v Ludslavicích nepřizpůsobila rychlost jízdy a bourala. Vyvázla s lehkým zraněním.

Na křižovatce u Ludslavic řidička nepřizpůsobila rychlost, skončila na střeše

Rozhodují vteřiny. Tonoucí musí rychle z vody ven

Záchrana tonoucího z vodní plochy, která je pokrytá ledem, patří také k běžné práci hasičů. Každý rok v tomto období si tak i několikrát tento výcvik opakují. Jejich cílem je rychlá záchrana podchlazené osoby, její dopravení na břeh a poskytnutí předlékařské zdravotnické pomoci.

Sprejerovi z Bystřice pod Hostýnem hrozí až rok ve vězení

Podezřelý z trestného činu poškození cizí věci je podle bystřických policistů z osmnáctiletý mladík.

On-line rozhovor s primářkou hematologie

Proč pořád neumíme na 100% vyléčit leukémii? Jak je těžké získávat dárce? Jaký zájem o práci s krví? Nejen na to se můžete ptát primářky Jany Pelkové z Hematologicko – transfuzního oddělení v Krajské nemocnici T. Bati a ve Vsetínské nemocnici. Otázky můžete pokládat již nyní, Jana Pelková vám bude odpovídat ve středu 21. února od 10 do 11 hodin na našem webu.    

ANKETA: Vyberte nejhezčí fašank ve Zlínském kraji

Fašankové veselí skončilo. Podívejte se na fotografie z fašankových oslav ve Zlínském kraji a hlasujte! Své hlasy posílejte do 28. února do 12 hodin. Podpořte vaše maškary!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT