Mše ve farním kostele svatého Filipa a Jakuba se zúčastní kromě představitelů diecézí také český kardinál Miroslav Vlk. Jeho hlavním celebrantem bude Giovanni Coppa z Říma, bývalý papežský nuncius v České republice. „Letos poprvé bude totiž mši předcházet pouť po nové poutní cestě ze Svatého Hostýna do Zlína a následně na Velehrad,“ objasnil náměstek primátorky Miroslav Kašný.

Procesí ze Svatého Hostýna má dorazit do Zlína v pátek, odkud bude na Velehrad pokračovat. Aby se věřící mohli zúčastnit Dnů lidí dobré vůle, musejí ujít celkově necelých šedesát kilometrů. Připojit se může kdokoliv.

Výročí upálení mistra Jana Husa si potom připomenou zástupci většiny z třinácti křesťanských církví působících ve Zlíně, a to v neděli v kostele českobratrské církve evangelické od 9.30 hodin na ekumenické bohoslužbě. „Obyčejně přichází i někteří římskokatoličtí věřící. Nedokážu však odhadnout, kolik jich bude letos. Praktickým problémem je, že mají také řadu svých mší, které se kryjí,“ objasnil tamní farář Petr Pivoňka.