Páteční program pořadatelé nazvali Bolestný pátek v Kroměříži. Věřící mohou v chrámu sv. Mořice od rána navštívit mše svaté. Tu, která začne v 9.30 hodin, bude celebrovat arcibiskup Jan Graubner.

Seznámí se s programem poutí

Zájemci mohou zavítat také na Dny poutníků na Arcibiskupském zámku, na nichž se uskuteční prezentace českých a moravských poutních míst. Lidé se například seznámí s programem poutí v letošním roce, ale třeba i službami pro turisty v blízkosti poutního místa. Tato přehlídka potrvá na zámku do neděle.

Velké náměstí bude patřit jarmarku lidových řemesel, který v pátek odpoledne doplní vystoupení folklorních souborů s ukázkami velikonočních zvyků.

Za zvýhodněné vstupné budou prohlídky

Pracovníci Arcibiskupského zámku zase pro návštěvníky přichystali speciální zvýhodněné vstupné, za poloviční cenu si lze od pátku do neděle projít interiér zámku, věž i Květnou zahradu, kde vrcholí unikátní výstava kamélií.

Kromě toho zájemci mohou zhlédnout novou výstavu kartografických klenotů Tabula generalis dioecesis olomucensis, kterou v pátek ve 14 hodin uvede arcibiskup Graubner.

Druhým lákadlem je expozice kovaných křížů mistra Tomáše Holíčka ze Sovince a jeho žáka Antonína Juračky instalovaná ve věži kroměřížského zámku. 

Autor: Eva Tomanová