Důvodem bylo jejich setkání s policisty u příležitosti zahájení letošní motorkářské sezony. Podobná akce se konala už v minulosti dvakrát, motorkáři mají o dialog s policisty stále větší zájem.

„Motocyklisté letos absolvovali společný příjezd z Topolné na územní odbor hradišťské policie, kde je čekala beseda s lékařem oboru patologie, který s nimi diskutoval o následcích dopravních nehod motocyklistů,“ uvedla hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

To, že byl motocyklistů „plný dvůr“, svědčí o tom, že tito řidiči mají zájem s policisty komunikovat.

„Pokud budeme mít motorkářům stále co říct a pokud bude trvat jejich zájem, hodláme v těchto setkáních pokračovat. To první se konalo vloni na jaře v buchlovských horách u bistra Tramp, kde jsme jim promítali záběry tragicky zesnulých řidičů motocyklů právě v úseku buchlovských hor,“ prozradil vedoucí hradišťského dopravního inspektorátu Josef Hnilička. Podle něj jde policistům o to, aby je motorkáři nevnímali pouze jako nepříjemné silniční kontrolory, ale aby spolu navázali lepší vztah. A to se podle účasti na podobných akcích policistům daří.

Podruhé se besedy s policisty zúčastnil například dvacetiletý motocyklista Michal Frecer z Velehradu. „Návštěvy policistů v Uherském Hradišti se účastním letos na zahajování sezony, protože mi tato akce vloni na ukončování sezony přišla velice zajímavá. Líbí se mi jednak společná vyjížďka, atmosféra i přístup policistů. Jsem také rád, že se tady mohu i něco nového dozvědět,“ podotkl Frecer.

Cílem policistů je především to, aby si motorkáři uvědomili, že rychlou a nebezpečnou jízdou riskují svůj život, a to především v úseku buchlovských hor, který je nejproblematič­tějším místem v celém kraji. Dokazují to také policejní statistiky dopravních nehod.

„V loňském roce došlo na území Slovácka celkem k jednačtyřiceti dopravním nehodám, z toho dvě byly smrtelné. Těžké zranění utrpělo devět lidí a lehké osmnáct,“ sdělil mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. „Za první čtyři měsíce letošního roku se stalo celkem pět dopravních nehod motocyklistů, kdy došlo k jednomu úmrtí, jednomu těžkému a jednomu lehkému zranění,“ doplnil.