„Ještě do konce roku nám přibude sedmnáctá kamera,“ spočítal šéf kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský.

Přiblížil, že město využilo dotační politiky ministerstva vnitra v rámci programu Úsvit 2011, který je zaměřený na sociálně vyloučené osoby a lokality.

„Kamera bude nainstalována na hlavní most. Tohle místo je totiž jedno z klíčových ve městě,“ komentoval Skřebský.

Současně dodal, že moderní zařízení bude v místě plnit hned několik funkcí. „Kamera pomůže mimo jiné sledovat dopravní situaci a regulovat dopravu, ale také díky ní můžeme monitorovat stav hladiny Moravy,“ prozradil ředitel.

Celkové náklady na nové zařízení se prý vyšplhaly k bezmála šesti stům tisícům. Více než čtyři sta tisíc korun však pokryla zmíněná dotace.

Nová kamera by se měla do soustavy kamerového systému zapojit aktivně ještě letos. Další dva nové projekty kroměřížské městské policie jsou ze sociální oblasti.

„Jedná se o školení, která zdokonalí komunikační dovednosti s lidmi z vyloučených lokalit. Třídenní seminář se bude týkat deseti strážníků. Možnost zúčastnit se jsme nabídli také pěti státním policistům,“ objasnil Skřebský.

Poznamenal, že poslední projekt strážníků je zaměřen především na poskytování informací.

„Jeho název je Zvyšování finanční gramotnosti a prevence zadlužování a je věnován sociálně vyloučeným lidem. Školení provede odborná vzdělávací instituce, která proškolí vybrané strážníky a pracovníky sociálního úřadu,“ doplnil ředitel kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský. ⋌(roh)