Celkové náklady na stavbu překračují 52 milionů korun, obec proto žádá o dotaci také Ministerstvo obchodu a průmyslu. Ta by měla činit necelých 37 milionů. Pokud se podaří finance získat, mohla by být lokalita do konce roku 2026 připravená.

„Pracovní místa nutně potřebujeme a bude to také hlavní kritérium při výběru firem,“ řekl starosta Morkovic-Slížan Pavel Horák.

„Zatím máme dva zájemce, víme ale, že pokud se nám podaří lokalitu zasíťovat a vybudovat komunikace, přijdou další,“ dodal.

Morkovice-Slížany patří mezi lokality, které kraj definoval jako znevýhodněné. „Oblast je takto posuzována z hlediska celé řady parametrů a to nejen na krajské, ale i celostátní úrovni,“ potvrdil náměstek hejtmana pro strategický rozvoj Lubomír Traub.

Zóna o rozloze 4,3 hektaru má vyrůst na okraji obce, odkud je jen pár kilometrů k napojení na dálnici D1, z tohoto pohledu má tedy ideální umístění. „To napojení ale není dostatečné, takže nás čekají ještě jednání s Olomouckým krajem, přes jehož území silnice vede,“ upozornil Horák.

Vybrali jsme pro vás: