Kromě dobrého jídla a pití pořadatelé slibují i vystoupení kuchařů, program pro děti, relaxační zóny, ochutnávky regionálních potravin nebo soutěž Hanácké vdolek 2022. Jen a pouze po dobu festivalu bude také možné ochutnat Mňam Ležák, uvařený speciálně pro tuto příležitost. Celým dnem navíc provede moderátor a herec Petr Rychlý.

Brány kroměřížského Výstaviště budou pro návštěvníky otevřeny od 10 do 20 hodin. Aktuální počet zapojených food trucků, prodejců a restaurací už navíc překročil osmdesátku. „Podařilo se nám získat opravdu pestrou nabídku pokrmů, která nemá v rámci našeho kraje obdoby. O přízeň labužníků se utkají lokální i světová kuchyně, sladkosti i maso na nejrůznější způsoby, exotická jídla i naprostá klasika, to vše za doprovodu velkého výběru nealko a alko nápojů,“ říká za pořadatelskou Backstage agency Lukáš Lauman.

Slavnostní otevření zrekonstruovaného hospodářského dvora v Rymicích 14. května 2022.
Hospodářský dvůr v Rymicích slavnostně otevřel, podívejte se

Burgery, pštrosí maso, regionální potraviny

K hlavním tahákům v nabídce patří burgery od Angel Grillu, vítězů mnoha hamburger festů, nebo grilované pštrosí maso. Lokální, ale přesto netradiční lahůdky přiveze Tvarůžková cukrárna. Představí se také potraviny, které hrdě nesou označení Regionální potravina – marmelády, mošty, mléčný karamel nebo výrobky z kozího mléka, a bude možné je ochutnat na místě i koupit s sebou.

Řada food trucků zaujme nejen svým menu, ale i vzhledem. Burgery a hot dogy bude servírovat veterán – Renault Estafette, kávu historická Avia jménem Kavia, velký nákladní Mercedes s kamennou pecí nabídne pravou italskou pizzu.

Chovatelské trhy na Výstavišti Kroměříž. 15. května 2022.
Papoušci, králíci i slepice. Výstaviště opět patřilo chovatelů

Zábava i pro děti

Příznivci moderního způsobu stravování jistě ocení low carb pokrmy, bio maso na grilu nebo bezlepkové potraviny.

Pauzy mezi ochutnáváním pak mohou návštěvníci strávit v relaxačních zónách, například ve velké Lusso Cafe zóně s kávou a dezerty, nebo sledováním programu na pódiu, kde proběhnou rozhovory s kuchaři či také s hlavním technologem pivovaru Zubr. Zazní rady a tipy do kuchyně, odvážlivci mohou ochutnat ty nejpálivější chilli papričky světa, k poslechu zahraje kapela Party Leaders. Dětem den zpestří vystoupení klauna Brdíka, dětská zóna s balonky a dílnička s výrobou zástěr a ubrusů.

Zajištěn je podle organizátorů také dostatečný počet míst k sezení, čisté sociální zařízení i velká kapacita parkoviště. Vstupné je 100 korun, zdarma je pro děti do 150 cm, ZTP a ZTP/P.