Finále soutěže, kterou pořádá Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů, se účastnilo patnáct mladých talentů. Pod dohledem odborné poroty museli prokázat dovednosti při výrobě chleba a běžného pečiva, vánoček a chodských koláčů.

Devatenáctý ročník se už potřetí konal ve speciálně vybudovaném pekařském centru brněnského výstaviště v rámci 7. Mezinárodního veletrhu mlynářství, pekařství a cukrářství: a nabídl mimo jiné divácky atraktivní pečení v přímém přenosu, tedy před očima diváků.

K atraktivitě přispělo i překonání rekordu v pletení pletýnek na čas, který přijela změřit a zaregistrovat známá agentura Dobrý den z Pelhřimova. O překonání rekordu se pokoušelo šest mladých pekařů a pekařek, zdolala ho Andrea Kubalová z Jeseníku v čase 3,48 minut, čímž zlepšila dosavadní rekord z roku 2012.

„Pekařské soutěže mají dlouhou tradici a jsou pozitivní motivací pro mladé soutěžící. Účastníci získávají cenné zkušenosti pro budoucí praxi a upevňují si hrdost k pekařskému řemeslu," míní předseda Svazu pekařů Jaromír Dřízal.

Výchova mladé generace potravinářů je podle něj šancí vrátit se opět k poctivému řemeslu a výrobě kvalitních tuzemských potravinářských výrobků.

„Pekařem se dnes v České republice učí zhruba 600 žáků, což je pro obor s více než dvaceti tisíci zaměstnanců velmi málo. Přitom pro pekárny je v současné době vyučený pekař nedostatkovou profesí," dodal předseda Svazu pekařů.

Připomněl, že pekařské řemeslo je sice krásné a voňavé, ale průměrný měsíční plat za práci převážně v nočních směnách a o víkendech nedosahuje ani dvou třetin celostátního průměru, což není pro mladou generaci příliš atraktivní.

„Pekaři chtějí spotřebitelům dodávat kvalitní čerstvý chléb a pečivo. To lze ale zajistit jen s kvalifikovanými a řádně odměňovanými zaměstnanci. Věřím, že zase přijde doba, kdy pekaři budou opět mít společenskou prestiž a odpovídající finanční ohodnocení, tak jak je tomu běžné ve vyspělých evropských státech," uzavřel Dřízal.