„V jednom okamžiku nezvládl řízení a svým vozidlem velmi silně narazil do Škody Fabia, která zde byla zaparkována. Tu přitom natlačil ještě na další dva vozy,“ přiblížila mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Po střetu řidič couvnul zpět a opětovně narazil do dvou vozidel tak, že je ještě více tlačil šikmo po parkovací ploše. „Způsob svědčí o tom, že chtěl pachatel bez zastavení ujet. Na základě svědeckých výpovědí však byla zjištěna jeho registrační značka i s údaji, které by pomohly v dalším pátrání,“ vysvětlila Malenovská.

přišel se přiznat

Ještě během šetření dopravní nehody se však výlupek vrátil na parkoviště a strážcům zákona tvrdil, že zazmatkoval, a proto po nehodě ujel. „Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Nezdálo se jim však řidičovo nesoustředěné chování, proto ho ještě otestovali na přítomnost drogy,“ upozornila Malenovská s tím, že zkouška prokázala pozitivní výsledek.

„Muž poté přiznal, že požil pervitin. Policisté navíc zjistili, že k tomu všemu nevlastní řidičské oprávnění,“ nastínila Malenovská.
Dodala, že svou divokou jízdou způsobil mladík na poničených vozidlech škodu za více než sto čtyřicet tisíc korun.