Personální krizi se nepodařilo uklidnit a minulý týden reagovalo celé vedení nemocnice včele s Polákem rezignací k 30. červnu. Na dnešním setkání se ministr i zdravotníci shodli, že prioritou je zachovat co nejlepší péči pro pacienty.

Kroměřížská radnice. Ilustrační foto
Dejte vysvědčení radnici v Kroměříži. Známkujte její vedení ve čtyřech oblastech

„Velmi cením, že i přes odlišné přístupy vedení a zaměstnanců nemocnice se nade vší pochybnost ukázalo, že oběma stranám jde o blaho pacientů, pouze se liší v preferovaném postupu v některých oblastech. Nyní je třeba se dívat do budoucnosti. V následujících měsících povede nemocnici ředitel Fakultní nemocnice Olomouc se svým týmem a po prázdninách bude vybrán nový ředitel, který představí koncepci dalšího rozvoje nemocnice. Ujišťuji všechny, že péče o pacienty není nikterak ohrožena a reforma péče o duševní zdraví bude pokračovat. Důležité také je, aby pokračovaly investiční projekty, například vybavování laboratoře. “ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Parametry pro výběrové řízení na nového ředitele

Podle Válka musí výbor Psychiatrické společnosti připravit parametry pro výběrové řízení na nového ředitele nemocnice v souladu s koncepcí reformy psychiatrické péče. Výběrové řízení bude po prázdninách. Než bude nový ředitel vybrán bude vedením nemocnice od července pověřen ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík. Lékaři, kteří dříve podali výpověď, své výpovědi stáhnou.

Holešovskou Regatu 2023 navštívilo přes 17 tisíc návštěvníků.
VIDEO: Takto na Holešovské Regatě blahopřáli Olympicu k 60 letům na scéně

Situace se v nemocnici eskalovala poté, co k posledním květnu oznámilo svůj odchod dvacet lékařů, a to včetně primářů a dalších kapacit v oboru psychiatrie. Zdravotníci byli nespokojení s tím, jak nemocnici Pavel Polák vede.

Podle nich totiž výrazně překračoval své manažerské kompetence a neodbornými zásahy a nařízeními vstupoval do léčebného procesu pacientů. Pod tlakem událostí vedení PNKM včetně Poláka před týdnem rezignovalo na své funkce, odejde ke konci června.

PNKM je jediné lůžkové psychiatrické zařízení ve Zlínském kraji, kapacita je přes 800 lůžek.