„Podle mě Mikulášové pořád děti baví,“ míní rozhodně zástupkyně ředitelky hulínské základní školy Květa Hrouzová. Dodala, že děti jsou z těchto tradicí nadšené. Dokazuje to ostatně i fakt, že samotní školáci se za trojici převlečou.

„Navštívíme děti z Kroměříže, jejichž rodiče mají zájem, abychom odměnili ty nejmenší,“ svěřila se Karolína Rybenská, která navštěvuje osmou třídu.

Dodala, že by si rodiče měli připravit pro své potomky nějaký balíček. „Jestli něco v neděli dostaneme i my, bude záležet na rodičích,“ dodala nesměle školačka.

V Chropyni navštíví Mikuláš nově zrekonstruovaný kulturní klub. „V neděli od půl třetí odpoledne pořádá město Mikulášskou besídku,“ potvrdil tamní starosta Jaroslav Hloušek. Pro děti jsou připraveny písničky, hry a tancování. „Mikuláš je také odmění balíčky, které připraví rodiče,“ dodal starosta.

V Hulíně budou radní pamatovat především na seniory.

„Žádnou akci pro děti město nepořádá, ale navštívíme v neděli domovy důchodců,“ potvrdil šéf hulínské radnice Roman Hoza. Dodal, že obyvatelům dovezou nějaké vitamíny, ovoce a překvapí je drobným dárkem.

V Kurovicích se děti nejen pobaví, ale i poučí. „Sejdeme se u tvrze. Děti se navíc dozví i zajímavosti o tradicích vážících se k adventu,“ poznamenala kurovická starostka Lenka Koutná.

Vekou akci pořádají v neděli pro děti v Kroměříži iamní dobrovolní hasiči. „Ve čtyři hodiny odpoledne děti shromáždíme v naší zasedačce. Tam jim pustíme pohádky a zatím si nasadíme masky,“ naplánoval velitel hasičů Zdeněk Janásek.

O půl páté podle něj přijde Mikuláš, dva čerti a hodný anděl. A to se vším všudy.

„Po této akci budeme objíždět rodiče, kteří chtějí odměnit nebo trochu postrašit potomky,“ smál se Janásek, ale potom dodal, že čerty usměrňují, aby děti nebyly moc vyděšené.

Sám velitel se pak se smíchem svěřil, že on osobně si nasadí masku hodného Mikuláše.