"Mladí lidé ve věku do pětadvaceti let tvoří čtyřicet procent všech obětí dopravních nehod. Usmrcení v důsledku dopravní nehody je druhou nejčastější příčinou úmrtí lidí ve věku pět až pětadvacet let," upozornila místostarostka Kroměříže Jarmila Číhalová.

Zdejší radnice, která dlouhodobě pracuje na programu Bezpečná komunita, chystá hned několik zajímavých akcí. Pro budoucí řidiče z řad středoškoláků a žáků posledních ročníků základních škol je na čtvrtek v kroměřížském Domě kultury připraven pořad nazvaný The Action (česky Akce, pozn. redakce). Ten je seznámí se závažností důsledků dopravních nehod. Ve stejný den se bude na Velkém náměstí v Kroměříži pohybovat Besip Team. "Zájemci si zde budou moci vyzkoušet simulovaný náraz v autě či si prohlédnout vůz vybavený autosedačkami nebo vzorově vybavená jízdní kola," přiblížila Číhalová.

Kroměřížské školy zase byly vyzvány k zapojení do akce, s níž přišel Český červený kříž. V průběhu dubna žáci psali dopisy řidičům na téma "Proč se necítím bezpečně na silnicích". "Tato psaní budou děti dávat za stěrače vozidel na parkovištích v okolí školy či u blízkých supermarketů. Pokud takový dopis na svém autě naleznete, přečtěte si, čeho se děti obávají," vyzývala šoféry místostarostka.

Již zítra se mohou k bezpečnostní problematice vyjádřit i sami Kroměřížané. Radnice totiž od 16 hodin v Knihovně Kroměřížska pořádá pravidelnou besedu s občany města, tentokráte na téma Kroměříž - (ne) bezpečné město.