Skutečnost, že ministerstvo nabídlo před několika týdny budovu k prodeji radnici, potvrdila Deníku starostka Kroměříže Daniela Hebnarová,

„Ministerstvo se budovy chce zbavit vzhledem k ekonomické náročnosti. Po osobní návštěvě mi bylo řečeno, že cenu musí odhadnout soudní znalec," zmínila starostka.

Město podle ní mělo představu, že by budova mohla být převedena na město za symbolickou cenu.

„Chtěli bychom tam zachovat služby pro veřejnost, tak jak na to jsou lidé zvyklí. Budova není v nejlepším stavu, opravy, které nutně potřebuje, byly odhadnuty na několik desítek milionů korun," přiblížila Hebnarová.

Soudní odhad ceny budovy byl stanoven na pětapadesát milionů korun.

„Pro město je to velká suma. Radnice si nemůže dovolit takto velkou investici a potom ještě do budovy dávat další peníze na rekonstrukci. Rada města proto po svém posledním zasedání oznámila, že za těchto podmínek město ke koupi budovy přistoupit nemůže," dodala Hebnarová.

Už před časem se přitom na starostku v otevřeném dopise obrátilo osmnáct lékařů polikliniky a zástupci za místní lékárnu, biochemickou a hematologickou laboratoř, optiku a rehabilitaci s žádostí o koupi objektu.

Podle kožní lékařky Lenky Kunčarové, která je zástupkyní skupiny lékařů z polikliniky pro jednání s městem, už obdrželi vyrozumění, že město budovu kupovat nebude.

„Zástupci radnice ale lékařům a jejich pacientům fandí a věří, že poliklinika zůstane v budoucnu zachována a proběhne její modernizace," podotkla Kunčarová.

Díky ambulancím lékařů a dalším zdravotnickým zařízením podle ní přichází do budovy velký počet lidí.

„Část prostor na poliklinice v současné době obsazena není. Pokud by se do budovy investovalo, našli by se i pro tyto prostory další zájemci," myslí si lékařka.

To, že město o budovu polikliniky nemá zájem, se nejvíc dotýká právě lékařů. Jedním z nich je praktický lékař pro dospělé Milan Jadrníček.

„Jestli tu budovu koupí někdo jiný a bude chtít prostory dále pronajímat, tak bychom o místa přijít neměli. Myslím si, že je velmi vhodně strategicky umístěna nejen pro pacienty, kteří dojíždí. Pokud se situace změní, tak budeme muset hledat nové prostory, ale tato situace zatím nenastala," ubezpečil lékař. Podle něj je otázkou, jestli by bylo lepší, kdyby dům koupilo město nebo jiný investor.

„Ten by třeba mohl mít více prostředků na opravy a údržbu. Chápu město, že nechce nebo nemůže kupovat takovouto budovu," podotkl Jadrníček.