Potíž je ale v tom, že rodičům dětí se tento záměr pranic nelíbí: sepsali už dokonce proti němu petici.
Lidem vadí to, že se o změnách, které město s mateřskou školou zamýšlí, dozvěděli až zhruba před měsícem. Nikdo jim navíc neřekl nic konkrétního, rozhodli se proto prostřednictvím petice bojovat za zachování školky ve stávajícím domě.
„Podpisové archy jsme v pátek doručili do kanceláře starosty města. Nasbírali jsme podpisy téměř všech rodičů dětí navštěvujících MŠ Masarykova plus dalších podporovatelů, celkem je to asi čtyři sta podpisů," řekla Deníku jedna z iniciátorek petice.
Podle ní jsou současné prostory mateřinky zcela dostačujícící. „Do budovy se dost investovalo, prostředí je rodinné a útulné. Současná koncepce školky jako malotřídky se nám všem líbí, proto jsme ji vybrali," tvrdí žena, která si ale zatím nepřála být jmenována.
Dodává, že přesunem do objektu bývalého pionýráku by podle ní školka ztratila část svého charakteru.
„Pionýrák je neosobní a veliký. Současná vila slouží jako školka jednapadesát let, netušíme, proč by se teď mělo něco měnit. Víme, že dnešní prostory možná nejsou ideální z hlediska počtu sociálek nebo lůžek na spaní, ale je tady například krásná zahrada, která u nového objektu není," vypočítává další důvody.
Sama si nedokáže představit, jak by město nové prostory řešilo, kde by si děti venku hrály a z čeho hodlá město rekonstrukci pionýráku hradit.
„Bylo mi řečeno, že to bude ekonomicky výhodné, že budou zaplněny prostory prázdného Pionýrského domu. Ale nevím z města nic konkrétního, stále čekáme na vyjádření starosty," dodala maminka.
Jak se ale zdá, radní už mají ve svých plánech docela jasno. „Školku bychom chtěli přestěhovat do lepšího. Ve stávajících prostorách jsou poněkud stísněni, chceme jim nabídnout více prostoru s lepším vybavením s novými sociálkami," řekl Deníku holešovský starosta Pavel Svoboda.
Do objektu by radnice chtěla investovat tak, aby tam vznikly nejen prostory pro provoz školky, ale i klubu stolního tenisu a důchodců.
„Chceme také zrekonstruovat tamní zahradu, vysadit novou zeleň a vybudovat nové dětské hřiště. Mohl by také být odstraněn problém s parkováním, neboť před stávající budovou není kde auto postavit, kdežto před novým objektem je velké parkoviště," argumentuje starosta.
Stížnosti rodičů prý registruje a rozhodně je nebere na lehkou váhu, upozorňuje však na potřebu plánování do budoucna.
„Některým rodičům se sice zdá, že ve stávajícím objektu je jakési rodinné prostředí. Berou to však ze svého aktuálního hlediska, kdy mají dítě ve školce rok a pak na vše zapomenou. My to musíme řešit s větším nadhledem a s určitou perspektivou dalších potřeb," zdůrazňuje Svoboda.
Plánované změny by se tak podle něj měly uskutečnit v příštím roce. „Chceme to zorganizovat v klidu a nenarušit chod současného provozu. Projednávali jsme to i s paní ředitelkou, která byla tím nápadem v podstatě nadšena," dodal starosta. Ředitelka Jaroslava Turoňová se ale pro Deník k tématu případného stěhování vyjádřit odmítla. „Nemám k situaci žádné informace, nemůžu vám nic říct," konstatovala pouze.