Především řidiče potěší plánovaná investiční akce v Holešově.

„Bude se stavět obchvat. Nesmíme ale zapomenout ani na kanalizaci Tučapy Količín,“ podotkl místostarosta Rudolf Seifert a dodal, že obě stavby jsou před zahájením a jejich dokončení považuje město za prioritní. Díky nim se totiž výrazně zkvalitní život ve městě a okolních obcích.

Ve fázi příprav je také výstavba areálu zdraví v nynějším Americkém parku. Úspěch město vidí i v sociální oblasti.

„Poměry mezi sociálně slabšími obyvateli jsou stabilizované. Svou zásluhu na tom má sociální odbor i neziskové organizace, které ve městě působí,“ hodnotí místostarosta.

Oblastí, kterou se právě Holešov zabývá, je optimalizace městského majetku.

„Prodali jsme několik domů a ještě několik jich prodáme. Smyslem však není zbavit se veškerého majetku. Prodáme jen ty objekty, u nichž není v silách města je opravit,“ říká Seifert.

Co ale město stále obyvatelům dluží, jsou prý nové chodníky. „Skutečně nejsou v dobrém stavu. Už letos bychom ale chtěli začít s jejich opravami, a to v ulici Masarykova,“ sdělil místostarosta.

Také v Chropyni finišují s několika investičními akcemi. „Dokončujeme osmou etapu revitalizace sídliště. Brzy bude hotová taky ulička Míru a letos jsme taky převzali dokončení sanované skládky,“ pochvaluje si starostka Chropyně Věra Sigmundová, která je ve funkci necelé čtyři měsíce.

To proto, že jednou z největších událostí letošního roku ve městě byla výměna vedení města. Úřadující starostka ve funkci vyměnila Jaroslava Hlouška. Ten byl údajně odvolán kvůli problémům v komunikaci.

„Bylo to hektické období, ale situace se zklidnila a teď se věnujeme práci, která má smysl. Zabýváme se plány do budoucna a sháníme také dotace,“ říká starostka.

Co se týká největších událostí nynějšího volebního období, nemohla nevzpomenout na dubnový požár továrny Remivy. „Byla to zásadní událost v životě města a my jsme ji naštěstí zvládli,“ oddechla si Sigmundová.

V Hulíně se místostarosta se starostou shodli, že největším „posunem“ prvního roku po volbách je celkové uklidnění vztahů, racionálnější přístup zastupitelstva a rady města k řešení běžných problémů.

„Z hlediska realizovaných akcí nás nejvíce těší dokončení zateplování veřejných budov. Letos to byly dvě budovy střediska pro volný čas dětí a mládeže a začíná se na budově sportovního areálu. Tyto akce zlepšily vzhled budov a výrazně šetří provozní náklady na vytápění. To už prokázaly v loňském roce zateplené čtyři budovy základní školy,“ vzpomíná starosta města Roman Hoza.

Další významnou akcí pro Hulín je revitalizace sídliště Sadová. „Opravujeme část chodníků a budujeme hřiště pro děti,“ objasňuje Hoza.

Nejsou to ale jediné investice. Patří mezi ně také vybudování vodovodu v Chrášťanech a Záhlinicích, rekonstrukce Muzea Františka Skopalíka v Záhlinicích nebo oprava hlavní silnice I/55.

„Velkou radost máme z toho, že se tyto akce podařilo realizovat i v současné nedobré ekonomické situaci,“ chválí si Hoza.