„Děti si hrály s ovocem a zeleninou, nebo si vyráběly z papíru ovocné košíky. Čekala na ně také soutěž, kde musely poznat po chuti, zda je jídlo sladké, slané či kyselé. Pro rodiče pak byla připravena ochutnávka spojená s přednáškou o tom, že jsou i jiné formy cukrovinek, než ty klasické a známé,“ přiblížila akci Pavlína Švecová z Klubíčka.

Akce přilákala nejen příznivce zdravého stravování. „Chodíme do Klubíčka na různé kurzy se starší dcerou. Je to tu příjemné. Teď jsme přišli proto, že nás zdravá výživa zajímá,“ svěřila se například Michaela Panzarová z Kroměříže.

V rámci možností se prý snaží zdravě stravovat také Pavla Valentová z Kroměříže. „Není to ale úplně zapřísáhlá zdravá výživa, jen se snažím volit trošku zdravější varianty. Jím ovoce, zeleninu. Jak se stravuji já, to se snažím dávat jíst i dětem,“ prozradila Valentová, která na Den mlsounů přišla se dvěma potomky.

Odpoledne bylo součástí projektu Podpora environmentálně šetrné činnosti mateřských center v Moravskoslezském a Zlínském kraji.

VIDEO se připravuje