Mezi nimi budou chodit jak policisté v uniformách, tak v civilu. Řidiči rovněž mohou očekávat zvýšený počet kontrol, zejména na alkohol za volantem.

„Každý den se na Vizovicko přemístí přibližně tři desítky policistů, kteří budou permanentně a přísně dohlížet na dopravu, řešit případné komplikace a také procházet stanová městečka, aby minimalizovali počet krádeží,“ informovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

I přes opatření policistů ale bylo například při loňském ročníků vykradeno více než čtyřicet stanů. Škody tehdy dosáhly stovek tisíc korun. Zloději dokonce dokázali vykrást stany i v době, kdy v nich spali lidé.

„Po těchto zkušenostech doporučujeme, aby lidé cenné věci nenechávali volně položené. Mobily, fotoaparáty či peníze je přes noc dobré schovat k sobě do spacích pytlů a přes den je mít u sebe nebo ještě lépe v úschovnách,“ radí mluvčí.

Dodala, že policisté budou vybaveni dalekohledem pro noční vidění a budou procházet Vizovicemi ve dne v noci.

Obrnit se trpělivostí musí i řidiči projíždějící Vizovicemi. Pořadatel vymezil parkovací plochy pro přibližně dva tisíce automobilů u dřevařských závodů a další u areálu firmy H M.

„Předpokládáme, že tyto plochy nebudou stačit náporu návštěvníků a proto upozorňujeme řidiče na komplikovaný provoz na hlavní cestě. Tu každoročně lemují stovky parkujících aut a pohybuje se zde větší počet chodců,“ řekla Bartíková.

Policisté rovněž upozorňují šoféry i motorkáře, aby počítali s mimořádnými kontrolami. Navíc každý zastavený řidič projde dechovou zkouškou. (šar)