„Svému pětiletému synovi jsem vysvětlovala, proč má nosit sníh, nechtěl mi ale věřit, že ho snad někdy v listopadu opravdu i přinesl," smála se devětatřicetiletá maminka Darina Lehkoživová.

FOTOGALERIE z oslav svatého Martina v Hulíně

Hojná účast potěšila i hulínského starostu Romana Hozu. „Mile nás to překvapilo. Všechno proběhlo v pořádku, stihli jsme i důstojně přivítat Martina na koni přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut," pochvaloval si. V Kroměříži oslavy začaly už ve čtvrtek: i tam přijel Martin na bílém koni a včera pak na Hanáckém náměstí zahájil slavnostní košt vína starosta města Jaroslav Němec: nechyběl ani tradiční svatomartinský jarmark.

„Dorazili jsme jako každý rok s celou rodinou. Děti si užily na kolotočích a velký úspěch sklidili poníci. My dospělí jsme si poslechli cimbálovku a samozřejmě nechyběl grog, svařák a svatomartinské. Mám pocit, že tato tradice je v Kroměříži rok od roku silnější. Kéž by se tomu vyrovnaly třeba vánoční trhy, které jsou ve městě podle mě rok od roku naopak bídnější," zhodnotila pro Deník sedmačtyřicetiletá Jindřiška Kapounová z Kroměříže.

DANIELA ZEDNÍČKOVÁ