Tamní zastupitelé ji proto chtěli vyřešit zavedením placeného parkovného, zatím ale neúspěšně, navrhovanou variantu tak poslali na neurčito k ledu.

„Centrum je pořád zaplněné auty, šoféři tam parkují nepřetržitě,“ povzdechl si koryčanský starosta Miroslav Máčel.

Na náměstí chtěli už před časem zavést parkovné, prvních třicet minut mělo být zadarmo, každá další hodina za deset korun. „Rozhodnutí jsme ale kvůli krizi, která se dotkla podniku Koryna, přesunuli na podzim. A nakonec jsme došli k závěru, že to přestaneme řešit. Člověk, který by peníze vybíral, by si na sebe nevydělal, nikam by to nevedlo,“ vysvětlil Máčel.

Namísto parkování v centru mohou podle něj řidiči využívat prostory nedaleké bývalé tržnice, ovšem ani takové řešení nefunguje.

„Přes den je areál otevřený, ale nikdo tam neparkuje,“ posteskl si Máčel.

Náměstí mohou k parkování využívat bez poplatku také šoféři v Morkovicích či Hulíně, tam ale podobné problémy jako v Koryčanech neřeší.

„Problémy s ucpaným centrem se nás netýkají. Teď plánujeme rekonstrukci prostranství, až bude hotová, zvážíme zavedení parkovného. Oprava je ale během na dlouhou trať,“ upozornil starosta Hulína Roman Hoza.

Parkovné neřeší ani v Morkovicích. „Nechceme ho zavést, na náměstí to hrozné není, spíše v bočních úzkých uličkách. Ale placení tam neplánujeme. Stojí tam totiž auta lidí, kteří v daném místě žijí. V poslední době mají rodiny stále více aut, takže problematika je ještě horší,“ poznamenal morkovický starosta Pavel Horák.