„Už podruhé je pro naši nemocnici vytvořila návrhářka Marie Zelená,“ vysvětlila mluvčí zařízení Veronika Klímová s tím, že sama autorka je i díky finanční pomoci sponzorů oddělení darovala.

„Moc za tento milý dárek děkujeme, protože malí pacienti skutečně vnímají prostředí nemocnice s větším klidem, pokud k nim personál přijde v tomto veselém oblečení. Odpoutává jejich pozornost, takže jsou víc v klidu,“ poznamenala s úsměvem místopředsedkyně představenstva nemocnice Lenka Mergenthalová.

Jak řekla sama návrhářka, která obrázky osobně kreslí, hlavním cílem originální kolekce je skutečně odvádět pozornost dětí od vyšetření v nemocničním prostředí a vykouzlit jim i přes mnohdy nepříjemnou situaci úsměv na tváři.

„Marie Zelená tvoří zástěrky s veselými obrázky, které si lékařský personál obléká na klasický bílý plášť, a také halenky a šaty s obrázky pro lékařky a sestry. Celkem je vytvořeno 25 druhů různých obrázků, kdy každý z nich tvoří samostatný příběh, o kterém může lékař či sestra s dítětem mluvit. Tím mu dodá důvěru, že je pro něho kamarádem, který mu nechce ublížit,“ dodala mluvčí nemocnice.