A vedení kroměřížské radnice, která se na pořádání podílí, slibuje přehlídku hudebních stylů a studentského veselí. „Jsem rád, že studenti pokračují v obnovené tradici a že jsou to právě oni, kdo určuje podobu, průběh a program celého dne,“ podotkl kroměřížský místostarosta Pavel Motyčka: právě on se na obnově tradice majálesů ve městě významně podepsal.

Koordinaci a technické zabezpečení projektu vzal letos pod svá křídla odbor školství kroměřížské radnice, o program a organizaci se postarají sami studenti. „Sraz účastníků je v pátek 27. dubna v 10 hodin na Hanáckém náměstí, odkud se studentský průvod vydá na Velké náměstí. Tam každá ze škol představí svůj patnáctiminutový program ovlivněný zvoleným hudebním stylem,“ vysvětlil mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Králem majálesu se stane předem navržený zástupce vítězné školy, tedy té, která podle rozhodnutí poroty předvede nejzábavnější vystoupení. Také členy hodnotící poroty si studenti určili sami. V čele s novým králem se pak účastníci akce odpoledne přesunou do hudebního klubu Slady, kde bude program pokračovat koncerty regionálních a studentských kapel.

Výstava historických rádií ze sbírky Josefa Jonáška bude v galerii Informačního centra Hulín k vidění až do 28. března.
FOTOGALERIE: V Hulíně je poslední šance prohlédnout si historická radia