Od dvaceti do sedmdesáti centimetrů technického sněhu leží na sjezdovkách v Hostýnských vrších, třeba na Trojáku, kde se čile lyžuje. Výjimkou nebude ani Silvestr.

„Máme silvestrovskou tradici, kdy lyžujeme od půlnoci do jedné do rána. Poté už pojedeme klasicky podle provozní doby," řekl jednatel Ski areálu Troják Jakub Jurečka. Sníh je jen technický a přes noc trošku zmrzne, ráno je však podle něj vždy kvalitně připraven.

„Během dne zase potaje, jelikož je docela teplo. Dá se říct, že jsou tak stále podmínky pro lyžování takřka ideální," podotkl Jurečka.

Na víkend meteorologové hlásí ochlazení a mráz. Sněžná děla se tak i na Trojáku na pár dní zase rozjedou. „Podle předpovědí by kolem pátého ledna měla přijít pravá zima, takže jsme určitě připraveni," tvrdil majitel Ski areálu.

Na Trojáku tak budou pokračovat v zasněžování a dokonce také vytvoří slalomový svah. „Samozřejmě postupně budeme i sjezdovku zvedat a to přibližně do jednoho a půl metru, tak abychom měli zásobu sněhu na celou sezonu," dodal Jurečka.

S malou návštěvností se potýká i lyžařský areál na Rusavě. „Sněhu je dost, ale nejsou žádní návštěvníci," posteskl si majitel tamního ski areálu Miroslav Ludvík. Klíčové je podle něj počasí. „Když prší, je to opravdu špatné a lidi nechodí," krčí rameny majitel sjezdovky.

Lyžaři se mohou na Rusavě těšit na dvacet až šedesát centimetrů technického sněhu, sjezdovka je tak prý připravena. „Máme denně i večerní lyžování, ale pokud počasí nevyjde, tak je to špatné," dodal Ludvík. Obdobná situace je i ve ski areálu Stupava. „Na hlavní sjezdovce je nastříkáno šedesát centimetrů technického sněhu," řekl majitel ski areálu Lubomír Orel.

Pokud mrzne, tak i tam stále zasněžují. „Lidí je méně, ale ne nijak výrazně," konstatoval Orel

AUTORKOU JE EXTERNISTKA VENDULA PUDELKOVÁ