Sněhu mají stále dostatek například na Tesáku, kde se jeho vrstva drží zhruba na padesáti centimetrech. V provozu je tam už druhý víkend také náročnější svah Kyčera pro zkušené lyžaře .

„O víkendu bude Kyčera opět v provozu. Momentálně je tady nádherně, svítí sluníčko, je přimrzlé, takže podmínky jsou naprosto výstavní. Snad nám to vydrží," doufá Jana Odvršová z tamního skiareálu.

Lyžaři, snowboardisté, ale i běžkaři se mohou vydat o víkendu i na o něco dál ležící Troják. Tam se i přes teplejší počasí posledních dnů stále pyšní až metr vysokou pokrývkou sněhu. Obleva se zdejší sjezdovky prý netýká a sníh tu vydrží podle tamního majitele Jakuba Juračky rozhodně ještě několik dlouhých týdnů.

„Podmínky máme ideální a stále zasněžujeme, takže lyžování nám tady vydrží rozhodně až do května," ujistil Jakub Juračka.

Lyžařské stopy v Hostýnských vrších jsou sjízdné, o víkendu budou navíc profesionálně upraveny.

„Mikroregion zapůjčil novou hydraulickou frézu, kterou momentálně upravujeme Hostýnskou magistrálu. Na víkend bude víc než polovina tras profesionálně upravena," podotkl Jakub Juračka.

Pomyslná zelená svítí lyžařům také na Rusavě: nikoli ovšem tráva na svahu. I tam o víkendu lákají na dobré podmínky na svahu a příznivé počasí, které podtrhne návštěvu tamního skiareálu. Sníh tu pokrývá svah ve vrstvě dvaceti až čtyřiceti centimetrů a ukončení sezony kvůli oblevě zatím podle provozovatelů rozhodně není na pořadu dne. „Podmínky na lyžování jsou zatím velmi dobré," shodují se.

Krásné prosluněné počasí s metrem sněhu na svahu pak nabídne zájemcům o víkendu i skiareál Stupava. Připraveni budou tradičně instruktoři na lyže a snowboard, a také tamní půjčovna sportovního vybavení.