„Poslední únorový den jsme museli prodejnu dokonce zavřít, protože jsme vyprodali všechno zboží,“ informovala Pavla Skácelová, která v bystřické místní části Rychlov prodává nové i použité lyže, snowboardy a vybavení přivezené ze Švýcarska.

Sezona se podle ní maximálně vydařila díky tomu, že zimním sportům přálo počasí. „Určitě byla prodejnost vyšší, než loni, protože letos bylo víc příležitostí vyrazit na svah,“ vysvětlila Skácelová.

S podobným potěšením se za končící zimou ohlížejí i další prodejci lyží a snowboardů.

„Sezona byla určitě lepší, projevilo se totiž to, že supermarkety přestaly prodávat zimní vybavení a lidé se tak vrátili do kamenných obchodů,“ pochvaluje si Stanislava Klímková ze sport prodejny v Hulíně.

I u nich si mohou lidé sehnat lyže o několik desítek procent levněji, než je běžná cena na začátku zimy.

„Samozřejmě nabízíme slevy, jejich výše závisí na druhu a značce. Prodejnost už je logicky nižší, ale lidé k nám chodí a ptají se, protože ví, že je teď vybavení ve slevě,“ přiblížila Klímková.

Jako zdařilou hodnotí sezonu i ski servisy, i když její začátek nevypadal nadějně.

„V Kroměříži dokud nenapadne sníh, tak lidé nevědí, že je zima. Teprve až je bílo na náměstí, začnou přemýšlet o výletu na hory,“ vysvětlil Jaroslav Vostatek z prodejny, půjčovny a servisu Skivos v Kroměříži.

Ve větších počtech proto podle něj lyžaři a snowboaridisté začali chodit až v lednu.

„Do Vánoc to bylo nic moc, leden a únor to ale vynahradil. Obrovskou výhodou byl fakt, že jarní prázdniny vyšly na dobu, kdy bylo dost sněhu a rodiče s dětmi hodně jezdili na hory. Byla opět také spousta školních kurzů, zima se tu skutečně využila,“ zhodnotil Vostatek.

Slevy na servisní opravy podle něj nemají smysl. „Zlevňujeme vždycky jen při zahájení sezony prvních čtrnáct dnů, voskování a podobně,“ doplnil kroměřížský obchodník.