„Po velmi špatné minulé sezoně máme zásadní novinku, kterou je rozšíření zasněžování, takže budeme mít celkem pět děl,“ přiblížil ředitel tamního střediska Jakub Juračka.

V areálu pak došlo také k povrchové úpravě, odkamenování a zatravnění dalších sjezdovek.
„Důležitou informací, je pak určitě i to, že přes obrovský nárůst nákladů, zachováme ceny z loňského roku, včetně dětí do pěti let zdarma,“ podotkl ředitel střediska Juračka.

Služby na Trojáku pak podle něj doplňuje i nově otevřené sportcentrum s dalšími dvěma bowlingovými drahami, squashovým kurtem, saunou a posilovnou.

Na Trojáku zakoupili další sněžné dělo, Tesák chystá několik sportovních akcí

Z loňského roku ve středisku zůstaly novinky v podobě snowparku, šesti webových kamer nebo možnosti objednat si instruktora přes internet.
Na novou sezonu se už připravují také provozovatelé lyžařského areálu na Tesáku, kde se opět letos otevřou dvě střediska s celkem třemi vleky.

„Všechno se nyní soustřeďuje právě na opravu vleků, které nám stíhají ničit vandalové. Jinak se připravují sjezdovky na zimní provoz a v plném proudu je také údržba vozidel a zařízení,“ konstatovala Jana Odvršová z TJ Chvalčov, která střediska na Tesáku provozuje.

Dodala, že v případě dobrých sněhových podmínek se na Tesáku uskuteční spousta sportovních akcí, které odstartuje po Novém roce Tříkrálový závod.

„Pak připravujeme lyžařskou školičku pro členy TJ Chvalčov i jejich děti a na únor je naplánovaný veřejný slalom na Kyčeře,“ poznamenala Odvršová.
Letos pak budou moci lyžaři využít loni otevřený bufet s možností posezení nebo nová sociální zařízení ve středisku Cvičná louka.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika