Některá lyžařská střediska se kvůli špatnému počasí během víkendu ani nerozjela. O provozu v příštích dnech rozhodne další vývoj počasí.

Vleky už dnes nespustili v areálu na Kohútce v Javorníkách. „Dnes už jsme mimo provoz. Přišel déšť se sněhem a poté masivní déšť. Máme v týdnu ještě kurzy, pokud by se ochladilo, ještě to spustíme, ale vypadá to spíše na konec sezony. Návštěvnost je nulová a počasí hnusné. Točí se to na prázdno, je to zbytečné," řekl dnes provozovatel areálu Miroslav Maczko.

Počasí zastavilo vleky i v areálu Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích. „V sobotu se jelo dopoledne, pak jsme to zavřeli, začalo pršet. Dnes jsme zavřeli také, odjely se v dešti jen plánované závody. Uvidíme, co to udělá v dalších dnech a zda sníh vydrží," uvedl pracovník střediska.

Naopak areál Stupava na Uherskohradišťsku, které je jedním z nejníže položených v kraji, pojede i v příštích dnech. „Sněhu máme do půl metru, dokud ho budeme mít, areál pojede," uvedla provozovatelka Bohdana Orlová. Podotkla však, že návštěvnost o víkendu nebyla valná.

„Byli lidé v sobotu dopoledne, pak pršelo. Dneska je to kvůli počasí slabé," dodala.

Již dříve ukončila provoz níže položená, ale i některá horská střediska. Minulou neděli se zastavily vleky například na Trojáku v Hostýnských vrších a sezonu oficiálně ukončil i další karlovický areál Razula.

Podobná situace panuje v Jeseníkách. I tam se provozovatelé o víkendu potýkali s deštěm. Naopak v nejvýše položeném středisku na Ovčárně se sněhové podmínky zlepšily, napadlo tam zhruba deset centimetrů nového sněhu.