Celé páteční odpoledne se vyvíjelo zcela nevinně až do doby, kdy do směnárny přišel muž, který zprvu chtěl jen vyměnit jeden tisíc euro. „Vypadal jako běžný zákazník, jenom měl v ruce igelitku a naraženou kšiltovku hodně do očí. Pak ale zničehonic na mě zamířil rukou ukrytou v igelitové tašce něčím, co vypadalo jako zbraň a požadoval po mě, ať mu vydám peníze, nebo bude střílet,“ svěřila se se zážitkem přepadená pracovnice L. S. ze Zlína.

Pracovnice spustila poplašný systém a před zlodějem se ukryla

Přepadení ale L. S. nezažila poprvé. „Už k tomu došlo po třetí a v tomto případě to nebylo tak hrozné, jako když se to stalo podruhé. Zloděj na mě vytáhl přímo plynovou pistoli a mířil mi s ní do obličeje. To bylo hodně nepříjemné. Sice každá pracovnice u nás projde určitým školením, jak se v takové chvíli zachovat, pravdou ale je, že občas mívám strach, když k nám přijde nějaký divně vypadající člověk,“ připustila pracovnice směnárny.

Ani v tomto případě se ale žena nezalekla, žádné peníze nevydala a zapnula signalizační zařízení. Pak se ukryla pod výdejní okénko. „Muž se lekl a utekl. Naštěstí ho zachytil i náš bezpečnostní systém a zahlédla ho i má kolegyně, která viděla, jakým směrem běží,“ vylíčila situaci.

Lupiče nakonec policisté dopadli krátce nato, na veřejných záchodcích, kde se ukrýval. Při osobní prohlídce policisté u třicetiletého muže nalezli i plastovou maketu revolveru. „Svým jednáním se muž dopustil trestného činu loupeže, za což může jít až na deset let do vězení,“ upozornila mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková. Dodala, že pachatel je prozatím vyšetřovaný na svobodě.

V letošním roce se na Zlínsku stalo už osmnácté přepadení peněžního ústavu. „Za loňský rok jich máme hlášeno celkem dvaatřicet. A ve dvou třetinách případů se nám podařilo zloděje dopadnout,“ informovala mluvčí.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE