Z Baťova mrakodrapu, kde se ve středu konalo vyhlášení krajského kola soutěže, si zástupci vesnice odvezli tentokrát oranžovou stuhu.

„Získali jsme ji za spolupráci obce a zemědělského subjektu. Spočívala v tom, že nám společnost Doubrava, která má sídlo v Zahnašovicích, pomohla s vytvořením první části obchvatu od Zahnašovic směrem k farmě, kterou mají v Ludslavicích,“ vysvětlil starosta Miroslav Konečný.

Pro vesnici je to úspěch dvojnásobný, protože byla oceněna jako jediná z Kroměřížska. „Nepočítali jsme s tím. Cenu vnímám jako poděkování všem občanům za jejich snahu při zvelebování vesnice,“ poznamenal spokojený starosta.

Zastupitelé už vědí, do čeho investují částku padesát tisíc, kterou získali od Zlínského kraje. „Koupíme za ně techniku, která nám pomůže udržovat zeleň a veřejné prostranství a zbytek investujeme do Ludslavských slavností, které uspořádáme na konci měsíce“ nastínil Konečný.

Jejich součástí podle něj bude nejen oslava získání oranžové stuhy, ale hlavně stopadesátého výročí založení tamního kostela sv. Václava, pětadevadesátého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů a padesátého výročí kopané v Ludslavicích.

Radost z ocenění má i spolumajitel společnosti Doubrava Jiří Václavík. „Jsem rád, že naše pomoc nebyla zbytečná. Ve spolupráci chceme dál pokračovat. Máme v plánu výsadbu stromů podél cesty k Výráku a vytvoření mokřadu pro obojživelníky. Na druhé straně Ludslavic chceme vytvořit nový rybník a rovněž v jeho blízkosti mokřad. Vypomůžeme opět penězi i prací,“ slíbil Václavík.

Získání oranžové stuhy vneslo radost i mezi obyvatele obce. „Jsem rád už proto, že se o naší vesnici bude zase víc vědět. Na slavnostech to určitě oslavíme a možná už před nimi u piva v hospodě,“ uzavřel se smíchem Zdeněk Pospíšil z Ludslavic.