„Kandidoval jsem a lidé mi věřili. Já budu vždycky pravicový volič a věřím, že se nám podaří situaci zlepšit," tvrdí Smažinka.

Podle něj přitom smýšlejí lidé v Litenčicích obdobně jako v jiných obcích v regionu a obec se prý jinak v ničem nijak dramaticky neliší. „Jsme chudý kraj a čím dál jsme od krajského města, tím je to horší," podotkl starosta.

Sám je v letošních volbách na kandidátní listině TOP 09 za Zlínský kraj. Lidé by prý jeho stranu měli podpořit především kvůli krokům, které jeho spolustraníci v prvním volebním období ve vládě udělali.

„Podařilo se například nové rozpočtové určení daní, kde si většina menších obcí o dost polepšila. Také s veřejnou službou, která byla zavedena, jsem spokojený," vyjmenovává Smažinka.

Volební účast v obci se prý drží na krajském průměru. K volbám chodí v Litenčicích například Josef Šimek, který Deníku přiznal, že mezi pravicové voliče se počítá také.

„Pravici, jsem sám podpořil. Jsme tady ve směs staří lidé a myslím, že názory se moc neliší. Možná je to bývalým režimem, který pořád pamatujeme," míní senior.

To jiní voliči z Litenčic v politice za až tolik jasno nemají. Situace je podle nich nestabilní a komu dají hlas v nadcházejících volbách, to si prý ještě musí rozmyslet.

„TOP 09 tady vyhrála hlavně díky starostovi. Pokud má v obci podporu a lidé s ním jsou spokojení, tak je jasné, že jeho stranu podpoří. K volbám půjdu, ale komu dám hlas zatím ještě nevím," řekla Deníku paní Věra.

Její kamarádka připomíná, že v obci je také hodně levicových voličů.

„Pár zarputilých komunistů tady je, ale že vyhrála pravice , mě moc nepřekvapilo," uzavírá volička.