„Spolupráce se během tohoto volebního období osvědčila, není tedy důvod na ní nic měnit,“ vysvětlil Pavel Motyčka, který je stávajícím místostarostou Kroměříže a bude zároveň lídrem této koaliční kandidátky.

Kromě něj se na ní objeví radní Jiří Kašík a Karel Smíšek, a na dalších místech stávající zastupitelé Vojtěch Škrabal, Blanka Šimůnková a Šárka Kašpárková, herečka a manažerka Jana Štěpánová, bývalý ředitel AG Kroměříž Štěpán Bekárek, ředitelka ZUŠ Kroměříž Ivona Křivánková nebo pedagog a předseda spolku Biskupští manové Evžen Petřík.

Otevření relaxační zóny
Na kroměřížské Velké náměstí se v létě opět vrátí relaxační zóna

Programově se podle Motyčky chce staronová koalice zaměřit na podporu rodin s dětmi, zlepšení dopravní situace či bezpečnosti ve městě. V minulých volbách skončila její společná kandidátka třetí se ziskem 14,36 procenta a čtyřmi mandáty, letos prý mají ambici dosáhnout minimálně na pět zastupitelů.

Politickou situaci v Kroměříži rozvířil letos na jaře starosta Jaroslav Němec, který oznámil odchod z místní organizace hnutí ANO a hodlá na podzim kandidovat jako nezávislý.

Novým lídrem nejsilnější strany tak bude předseda Agrární komory a zemědělského družstva v Postoupkách Jan Hašek, který v barvách ANO neúspěšně kandidoval už předloni do Senátu, další strany své kandidátky ještě sestavují.

Radnice v Kroměříži. Ilustrační foto.
Radnice chce v Kroměříži více pěstounů, pořádá pro zájemce besedu

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU