Ještě před rokem to vypadalo, že se Hulíňané brzy dočkají ve svém městě nového obchodu s potravinami. V lokalitě Višňovce totiž Lidl připravoval stavbu širokosortimentní prodejny o velikosti více než dva tisíce metrů čtverečních. K nové prodejně mělo dle plánů přiléhat také rozsáhlé parkoviště s kapacitou 120 míst.

„Společnost Lidl má zájem v Hulíně postavit prodejnu, nicméně projekt je v současné době ve fázi příprav. O termínu výstavby a otevření prodejny budeme včas informovat,“ informovala na jaře loňského roku za Lidl Barbora Jirků.

To se však v uplynulých měsících změnilo. Řetězec totiž podle nejnovějšího vyjádření od svého plánu upustil.

„Společnost Lidl již neplánuje otevřít prodejnu v Hulíně,“ sdělil Deníku mluvčí společnosti Tomáš Myler. Proč se tak řetězec rozhodl, už mluvčí neuvedl.

Hasiči absolvovali cvičení na stavbě dálnice D49 u Třebětic.
Hasiči zachraňovali dvě zavalené osoby na stavbě D49. Naštěstí jen cvičně

O stavbě Lidlu se mezi obyvateli Hulína hovořilo už delší dobu. Názory místních potřebu nového supermarketu se však různí.

„Ze supermarketů je tady jen Albert a pak spíše menší obchody. Myslím si, že další podobnou prodejnu by lidé ve městě využili,“ řekla důchodkyně Věra.

Naopak podle třicátníka Jiřího město další supermarket nepotřebuje.

„Hulín má výhodu, že je několik málo kilometrů od Kroměříže i Holešova. A v obou městech je celá řada podobných obchodů, takže stačí jen sednout do auta a za deset minut nakupujete,“ vysvětlil Jiří.

Rekonstrukce prodejny v Holešově?

Právě prodejna v nedalekém Holešově byla v posledních měsících stále více terčem různých spekulací. Podle řady lidí se měla uzavřít, ať už kvůli rekonstrukci či stavbě zcela nové prodejny. To však mluvčí řetězce vyvrátil.

„Naším cílem je jít zákazníkům naproti, proto stále hledáme vhodné pozemky a lokality pro umístění nových prodejen napříč Českou republikou. Společnost Lidl se rovněž zaměřuje na modernizaci jednotlivých prodejen. Prodejna v Holešově nicméně nebude aktuálně modernizována,“ sdělil Tomáš Myler.