O stavbě nové a větší prodejny se v Holešově hovoří několik let.

„Naším cílem je jít zákazníkům naproti, proto stále hledáme vhodné pozemky a lokality pro umístění nových prodejen napříč Českou republikou. Společnost Lidl by ráda v Holešově postavila novou, moderní, ekologickou prodejnu, nicméně projekt je nyní ve fázi povolování,“ uvedla na dotaz Deníku mluvčí řetězce Iveta Barabášová.

Podle informací Deníku by nová prodejna měla vzniknout přímo u hlavního silničního tahu městem, v ulici Palackého.

Konkrétně na momentálně nevyužívaných pozemcích vedle sídla společnosti Rapos. Vzhledem k tomu, že projekt je aktuálně ve fázi povolování, není zatím zřejmé, kdy stavba započne.

Lokalita Višňovce v Hulíně.
VIDEO: Lidl v Hulíně nakonec nebude. Řetězec změnil plány

„Před zahájením výstavby budeme veřejnost včas informovat,“ dodala mluvčí.

Lidl má v současnosti v Holešově prodejnu v Masarykově ulici. Zda by řetězec provozoval ve městě dvě pobočky současně, nebo co bude se stávající prodejnou, mluvčí neuvedla. Ve městě se v současnosti z velkých řetězců nachází také Tesco, Penny Market, Albert či Billa.

Německý řetězec Lidl chtěl v minulosti vybudovat novou prodejnu také v nedalekém Hulíně. Vzniknout měla v lokalitě Višňovce. K zamýšlené prodejně o velikosti více než dva tisíce metrů čtverečních mělo dle plánů přiléhat také rozsáhlé parkoviště s kapacitou 120 míst a několik dalších obchodů. Jak ale Deník informoval, řetězec od svých plánů nakonec upustil.

„Společnost Lidl již neplánuje otevřít prodejnu v Hulíně,“ sdělil na jaře letošního roku tehdejší mluvčí společnosti Tomáš Myler. Proč se tak řetězec rozhodl, už mluvčí neuvedl.